24 Ekim 2011

Şeytanlar Kartal avında!

Adı süper kendi de süper olma yolunda ilerleyen ligimizde bu hafta gerçekten güzel maçlar izledim.Hepsi olmasa da Karabük-İbb, Bursa-Trabzon, Kayseri-Sivas, Eskişehir-Manisa maçları gerçekten seyir zevki açısından güzel maçlardı.Bugün haftanın son maçında ise biz sahne alacağız.Rakibimiz yaralı kartal Beşiktaş.Son 4 resmi maçında kazanamamış bir ekip...
Rüştü,  İbrahim Toraman, Guti, Almeida ve Fernandes forma giyemeyecek.

İki ekip en son ligde 28 sene önce karşılaşmıştı.Tıpkı geçen hafta oynadığımız Fenerbahçe maçı gibi...
Mersin İdman Yurdu ve Beşiktaş arasında oynanan 22 karşılaşmada Beşiktaş'ın üstünlüğü göze çarpıyor.5 galibiyetimize karşı, rakibimizin 9 galibiyeti var.8 maçta berabere bitmiş.22 gol yiyip 13 golle cevap vermişiz.Mersin'deki 11 karşılaşmada ise bizim üstünlüğümüz var.4 galibiyetimize karşı Beşiktaş'ın 3 galibiyeti var.4 maçta yine berabere bitmiş.11 golümüze, Beşiktaş 9 golle cevap vermiş.

İstatistikler bu şekilde.Beşiktaş'la evimizde oynadığımız maçlarda üstün olan ekip biz görünüyoruz lakin, son iki sezondur oynadığımız lig maçlarında ev sahibi olarak aldığımız mağlubiyetler, bu istatistiklerin pek bize avantaj sağlayacağını göstermiyor.Rakibimiz her ne kadar formsuz ve moralsiz bir görüntü sergilese de sonuçta adı 4 büyük olan takımlarımızdan bir tanesi.Tıpkı geçen hafta ki Fenerbahçe gibi...

İsimleri ve kendileri büyük olan bu 4 kulüpten geçen hafta Fenerbahçe maçında gerçekten iyi oynadık ayrıca 10 kişi kaldıktan sonra daha iyi mücadele sergiledik.Rakibimiz usta ayaklarıyla sonuca gitse de gerçekten maç bizim hakkımızdı.Her geçen gün iyiye giden bir takımız.Tarihimiz 1925'te yazılmaya başladı ve bugün o şanlı tarihimize yeni bir zafer ekleme günüdür.


Nobre büyük ihtimalle oynayacak.Ve yine bugün O'na çok iş düşecek.Nurullah Hoca geçen haftaki taktik anlayışı bu hafta bozabilir.Muhtemelen daha fazla hücum oyuncusuyla maça başlayacak. Beşiktaş'ın son haftalardaki performansı maça olan yaklaşımını değiştirmiştir diye düşünüyorum Nurullah Hoca'nın.

     Sehic, kalede
Erhan, Çağdaş, Boum, Mustafa Keçeli dörtlüsüyle defansta
Zurita ve Ben Yahia ile orta sahada
Nduka ve Amoah kanatlarda 
Erman Özgür forvet arkasında
ve Nobre ile santrforda
maça çıkacak gibiyiz.Zor bir müsabaka olacak ama benim düşüncem Biz, eğer ki Biz gibi oynarsak bu maçı alırız...

Hiç yorum yok: