1 Kasım 2011

Simge isim :Hacı Bayram Birinci

Türksad’dan ‘Hacı Bayram Birinci’ye Ödül. Genel merkezi Mersin’de bulunan Türkiy...e Spor Adamları Derneği, 50 yılını Türk sporuna hizmetle geçiren Mersin İdmanyurdu Onursal Menajeri Hacı Bayram Birinci’ye “TÜRKSAD Vefa Ödülü” verdi.

Birinci ödülünü aldı. Rina Restaurant’ta Hacı Bayram Birinci onuruna verilen yemekte bir araya gelen TÜRKSAD Yönetim Kurulu ve Onursal Başkanı Hüseyin Çalışkan, Türk sporuna 50 yılını veren ve futbolun yanı sıra boks milli takımına kadar yükselerek Ay Yıldızlı forma giyme başarısını gösteren Mersin İdmanyurdu Onursal menajeri Hacı Bayram Birinci’ye vefa ödülü verdi.

“BİRİNCİ’DEN TEŞEKKÜR”
Hiç bir zaman karşılık beklemeden Türk sporuna hizmet etmeye çalıştığının altını çizen Hacı Bayram Birinci, bir yıllık bir dernek olan TÜRKSAD yönetimine yürüdükleri yolda neler yapmaları gerektiği konusunda fikirler verdi. Birinci, “Çok kısa sürede gerçekten önemli işlerin altına imza attınız. Bundan sonraki dönemlerde de çalışmalarınızın aynı titizlik içerisinde devam etmesini bekliyoruz. Bana bu ödülü layık gördüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

“MERSİNE KATKISI BÜYÜK”
TÜRKSAD Genel Başkanı Aydın Oğuz, Birinci’nin Türk Sporuna ve Mersine emeğinin çok büyük olduğunu söyledi. Oguz, “Hacı Bayram Birinci’nin spora verdiği emeklerin yanında bizim o’na verdiğimiz ödülün lafı bile edilmez. Biz dernek yönetiminde bulunan arkadaşlar ile fikir birliğine vararak sayın Birinci’yi her zaman hatırladığımızı bu ödül ile kendisine belirtmek istedik” diye konuştu.


Ekleyen : Duran Birinci

Hiç yorum yok: