1 Kasım 2011

58 metreden kafa gölü atan efsane Japon


Ryujiro Ueda, videodaki kafa golünü atan 1.85 cm boyundaki 23 yaşındaki Japon oyuncu.Aslına bakarsanız oda böyle bir gol atmayı beklemiyordu fakat kalecinin hediyesiyle profesyonel kariyerindeki ilk golünü böylece atmış oldu.
Her ne olursa olsun tebrik etmek lazım...

Simge isim :Hacı Bayram Birinci

Türksad’dan ‘Hacı Bayram Birinci’ye Ödül. Genel merkezi Mersin’de bulunan Türkiy...e Spor Adamları Derneği, 50 yılını Türk sporuna hizmetle geçiren Mersin İdmanyurdu Onursal Menajeri Hacı Bayram Birinci’ye “TÜRKSAD Vefa Ödülü” verdi.

Birinci ödülünü aldı. Rina Restaurant’ta Hacı Bayram Birinci onuruna verilen yemekte bir araya gelen TÜRKSAD Yönetim Kurulu ve Onursal Başkanı Hüseyin Çalışkan, Türk sporuna 50 yılını veren ve futbolun yanı sıra boks milli takımına kadar yükselerek Ay Yıldızlı forma giyme başarısını gösteren Mersin İdmanyurdu Onursal menajeri Hacı Bayram Birinci’ye vefa ödülü verdi.

“BİRİNCİ’DEN TEŞEKKÜR”
Hiç bir zaman karşılık beklemeden Türk sporuna hizmet etmeye çalıştığının altını çizen Hacı Bayram Birinci, bir yıllık bir dernek olan TÜRKSAD yönetimine yürüdükleri yolda neler yapmaları gerektiği konusunda fikirler verdi. Birinci, “Çok kısa sürede gerçekten önemli işlerin altına imza attınız. Bundan sonraki dönemlerde de çalışmalarınızın aynı titizlik içerisinde devam etmesini bekliyoruz. Bana bu ödülü layık gördüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

“MERSİNE KATKISI BÜYÜK”
TÜRKSAD Genel Başkanı Aydın Oğuz, Birinci’nin Türk Sporuna ve Mersine emeğinin çok büyük olduğunu söyledi. Oguz, “Hacı Bayram Birinci’nin spora verdiği emeklerin yanında bizim o’na verdiğimiz ödülün lafı bile edilmez. Biz dernek yönetiminde bulunan arkadaşlar ile fikir birliğine vararak sayın Birinci’yi her zaman hatırladığımızı bu ödül ile kendisine belirtmek istedik” diye konuştu.


Ekleyen : Duran Birinci

Miy :2 - G.Birliği : 1 / Nerede kalmıştık?


Nurullah Hoca tedirgin gözlerle maçı takip ediyor.En başta o farkında...Bu maçta alınması gereken olan 3 puan'ın...

Neden mi?

Süper Lig 10. hafta rakip Galatasaray.
Şu anda ligde ikinci.Sahada istikrarsız bir futbol sergileseler de rakip dört büyüklerden sonuçta.Unutmamak gerek bu sezonda şampiyonluk adaylarından.Daha önceki kazandıkları 17 şampiyonlukta olduğu gibi.
Joseph Boum'unda kart cezalısı olduğunu unutmamak gerek.

Süper Lig 11. hafta bu defa rakip Trabzonspor.
Uşaklarda istikrarsız görüntü sergileseler de onlarda 4 büyük takımdan biri.Tarihinde 6 defa şampiyon olmuş.Her ne kadar Burak'ın ayağına baksalarda yinede onlarında diğer İstanbullu üç büyük takımdan pek farkı yok.

Peki bunların dünkü maçla alakası ne?
Bu maça kadar seriye bağlamıştık.Önce içerde Fenere ve Beşiktaş'a ardından deplasmanda Sivasspor'a.Ardı ardına gelen üç mağlubiyetten sonra dünkü maçın önemi çok büyüktü.Bu maçta alınacak kötü bir skor, zaten zor geçecek önümüzdeki iki hafta öncesi bizi strese sokacak ve işimizi rakiplerimiz karşısında bir hayli zorlaştıracaktı.3 mağlubiyetin ardından G.Birliği'ne kaybetmiş olsaydık, mağlubiyet serimiz 4 maç olacaktı.Ardından Bir Gs ve Ts mağlubiyetleri seriyi 6 maça çıkaracaktı ki bu bir yerde Hoca değişikliğine kadar gidebilirdi.

Nurullah Hoca'da mevcut tehlikenin farkındaydı ki sürekli son dakikalarda saatine baktı...


Aslında iki takım içinde çok önemli maçtı.Rakibimiz içinde, bizim yaşadığımız sıkıntılar benzeri mevcuttu.Kıran kırana bir maç oldu.Bireysel hataları yapmasalar bizim içinde maç zor geçecekti.Kalemizde Sehic ve orta sahada Ben Yahia iyi bir maç çıkardılar.Nduka iki haftadır iyi değil.Dikkat çekmek lazım.Erman Özgür her zamanki gibi soğuk kanlıydı.Ve kaptan...Zurita...Sahada pek sorumluluk almasa da takımı rahatlatan oyunculardan.Mustafa Keçeli ve Erhan Güven...Sadece iyi niyetliler.Mücadele ediyorlar, koşuyorlar, basıyorlar.Tüm maç yaptıkları sadece bunlardan ibaret.Çağdaş ise yeni yeni ısınıyor.Hırsı ve mücadelesi iyi.En azından bir ''İbrahim Kaş'' değil.Mert Nobre ise durgun.Pek hayrı alamet değil bizim için.Joseph Boum, sen bizim sahadaki en değerli varlığımızsın.Yokluğunu çok arayacağız.

İkili mücadelenin sık yaşandığı bir maç oldu.


Gol sonrası sevincimiz görülmeye değerdi.

Ve Fuat Çapa.

Sezon başı yaptığım değerlendirmede işlerinin zor olduğunu ve düşme adayları arasında olduklarını düşünmüştüm.Gerçekten kaya gibi bir takım kurmuş.Oyunu durarak oynamayan ve sürekli forse eden, mücadele gücü yüksek bir rakip vardı karşımızda.Herve Tum hamlesi ikinci yarıda değilde maçın başında olsa gerçekten işimiz zordu.Hele ki Joseph Boum atıldıktan sonra kalemizi epey zorladı.Golünü de attı ama Allah'tan süre kalmadı da rahatladık.


Ve son sözümüz yönetime...
Herkes gider BİZ kalırız
Çünkü BİZ KIRMIZI ŞEYTANLARIZ!


Bunu herkes böyle bilmeli....