5 Şubat 2012

Bize Düşen Sadece Hüsran!


M.İ.Yurdu : 1-5 Sivasspor

Söylenecek bir söz, yazılacak bir şey yok ortada.
Bunun adı rezalet!4 yorum:

turkusev dedi ki...

Ligin ilk yarisi bitdiginde sampiyonluk play off'undan sadece 4 puan uzaklikda olan MIY bu kadar düsecegini hiç birimiz ön göremezdik.

Reddevilsblog dedi ki...

Malesef Fırat kardeşim ortada bir gerçek var ve bu bizi fena halde acıtmaya başladı!

Sürtünmeli Piston dedi ki...

Uzun zamandır Sivasspor'u takip ediyordum, bu hafta ki MİY maçını da sadece TV'den izledim. Çoğu insan Çağdaş'ın hatasına veya kaçan penaltıya bağlamış yenilgiyi ama benim gördüğüm MİY'in bir yapılanmaya ihtiyacı olduğu. Ahkam kesiyormuşum gibi olacak ama oyuncularının potansiyeli veya tecrübesi belirli bir seviyede ki takımın takviyeden çok bir sistemin içine girmeye ihtiyacı var gibi. Sakatlıklar olması ve Beşiktaş maçı yorgunluğu olabilir. Fakat bu takım ligin ilk yarısında ki futboluyla İddaa'cıların "İdman Yurdu kaybetmez!" takımıydı.
Sivasspor'un(en azından kendi adıma)galibiyet alacağını düşünüyordum ama skor...ortada.
İkinci yarı MİY'i çok fazla takip etme imkanım olmadı ama transferin veya şimdi gelecek bir değişimin, takımı sadece ekonomik olarak etkileyeceğini düşünüyorum...
(Yazı biraz sert oldu sanki ama çizmeyi aştıysak affedersin.)

Reddevilsblog dedi ki...

SürtünmeliPiston kardeşim(nick biraz ilginç :D )tespitlerin çok isabetli.Bu takımın gerçekten bir yapılanmaya ihtiyacı var.Altyapımız sıfır durumda şuan.Faal olarak gelecek göreileceğimiz yetenekli gençlerimiz henüz yok.Temeli sağlam olmayan bir bina gibiyiz şu anda.İlk yarıdaki başarımızda, takım havasını iyi yakalamıştık.İkinci yarıda malesef kaş-boum, zurita-ben yahia ikilileri bozuldu ve takım hüviyetinden uzaklaştık.Nobreninde performansı düştü ve takım durdu.Bazı oyuncularımızında akılları başka yerlere kaydı.(Özellikle transfer döneminde bir kaç ilk 11 oyuncumuza ciddi teklifler geldi.)Yaş ortalamamızda yüksek olunca fizikiş yorgunluklar ve uzun süreli sakatlıklarla kadro kurmakta zorlandık.Bunların neticesinde ise ikinci yarıda 7 malubiyet (ki sonuncusu beya ağır oldu) aldık.Ayrıca ortada bir suçlu varsa ve bireyler değil bütün takımdır.Bunuda kavrayamadık malesef.