23 Şubat 2012

Boykotun Perde Arkası

Herkes biliyordu, futbolcu isyandaydı..
Mersin  İdman Yurdlu futbolcular Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun tesisleri ziyaretinde uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir eyleme imza attı. Kulüpten 4 milyon 700 bin lira alacakları olan futbolcular Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı’nın konuşması sırasında salonu terk etti. Futbolcuların bu eylemi hem Vali, hem Kulüp Başkan ve yöneticileri hem de Teknik Direktör Nurullah Sağlam tarafından büyük tepki topladı.
Her şey öğleden sonra Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın  Mersin İdman Yurdu’nun antrenman yaptıkları Macit Özcan Spor Kompleksini ziyaret etmesiyle başladı.Vali Hasan Basri Güzeloğlu Trabzonspor maçı öncesi Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı , yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcuların hazır bulunduğu toplantıda bir araya geldi.. Basın mensuplarının da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, takımın mali sıkıntıları ile ilgili Vali ve Belediye Başkanı’na bilgi verdi. Kahramanlı, “ Bugüne kadar takımımızın tüm mali külfeti üzerimizdeydi. Oyuncularımızı bu konuda çok fazla mağdur etmedik. Şu anda futbolcularımıza toplam 4.7 milyon borcumuz bulunmakta. Mersin İdman Yurdu bunun altından kalkamayacak bir kulüp değil. El birliği ile en kısa sürede futbolcularımıza olan borcumuzu ödeyeceğiz. Biz ödemezsek bu ilin Bakan’ı, Valisi, Belediye Başkanı öder. Kimsenin bizden alacağı kalmaz.” Şeklinde konuşurken salonda hazır bulunan futbolcular bir anda ayağa kalkıp toplantıyı terk etti. Vali, Belediye Başkanı ve Kulüp yöneticilerinin  şaşkın bakışları arasında salonu terk eden futbolcuların alacaklarının ödenmesi  ile ilgili protesto gösterisi yaptıkları ortaya çıktı.

Futbolcuların yaptığı eylem sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu olayın şokunu yaşarken, bu sorunun en kısa sürede halledileceğini ve herkesin sağduyulu olması gerektiğini söylemekle yetindiler.
Toplantının bitişi ile birlikte Macit Özcan Spor kompleksinin idari binasında toplanan yöneticiler yaşanan krizi değerlendiren kısa bir toplantı gerçekleştirdi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Kulüp yöneticileri ve Teknik direktör Nurullah Sağlam’ın bulunduğu kriz toplantısından ilk olarak Teknik Direktör Nurullah Sağlam çıktı. Sağlam’ın oldukça sinirli olduğu gözükürken basın mensuplarına açıklama yapacağı sırada, diğer yöneticiler tarafından yeniden toplantıya çağrılması dikkatleri çekti.

Sağlam’ın ardından kriz toplantısından çıkan Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı ise, futbolcuların yaptığına bir anlam veremediğini ve en kısa sürede bu durumu düzelteceklerini söyledi. Kahramanlı, “ Şu an bizde şaşkınlık içindeyiz. Bu eylem futbolcularımıza hiç yakışmadı. Biz kendilerine alacaklarının ödeneceğini söylememize rağmen bu tavırlarını anlamak mümkün değil. Kimsenin bizde parası kalmaz. Ortadaki borç miktarı bellidir.Bu sıkıntıyı da çözeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Futbolcularımızla görüşeceğiz.” Şeklinde konuştu.
  
Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı’nın ardından toplantıdan çıkan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun Macit Özcan Spor Kompleksini sinirli bir şekilde terk etmesi dikkat çekti.  Vali Güzeloğlu’nun ardından basın mensuplarına kısa bir bilgi veren Teknik Direktör Nurullah Sağlam, “ Bu durumda ne denir bilemiyorum.  Şaşkınlık içindeyim. Yapılan hareketi kesinlikle tasvip etmiyorum.” Şeklinde konuştu.

http://www.mersinidmanyurdu.com


2 yorum:

turkusev dedi ki...

Sezon sonuna kadar bu işin üstü örtülür, paralar da ödenir ama sezon sonu Mersin kümede kalsa da düşse de bazı hesaplar kesilir.

Reddevilsblog dedi ki...

Olması gerekende budur Fırat kardeşim...