30 Mayıs 2012

Başkan Gündemi Değerlendirdi!

Mersin idman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı İçel TV’de yayınlanan Paskolik programının canlı yayınında uzun süre konuşulacak sözler söyledi.
Program yapımcısı Esat Durak ve konuk spor yazarı Mehmet Selvi’nin sorularını yanıtlayan Başkan Ali Kahramanlı transferlerden altyapıya, yeni yönetiminden tesisleşmeye kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Kahramanlı’dan zehir zemberek açıklamalar..
Colin Kazım : Bu futbolcuyla temasımız olmadı. Bu haberler menajerlerin futbocularına piyasa yaptırma çabasından ibaret.
Emmanuel Culio : Portföyümüzde olan bir futbolcu. Galatasaray’dan haber bekliyoruz.
Bobo : İstediğimiz bir fut bolcu ama  maliyet ile ilgili ciddi sorunları aşmalıyız.
Adem Büyük : Gündemimizde yok. Geçtiğimiz sezon kulübü yüksek bir bonservis fiyatı ile karşımıza çıktı. Adem’den  ve kulübünden bu konuda fedakarlık istedik ama her iki tarafta indirime gitmedi. Şimdi ise Kasımpaşa’da düşük bonservis bedeli ile forma giyiyor. Bu transferde her şey göründüğü gibi değil.
Murat Erdoğan : Murat kardeşimiz burada kariyerine ilk adımı attı. Geçen sezon gelmesi kısmet olmadı. Mersinli olması tercihimizin ana nedeni. O bir stratejik transfer. Takıma ağabeylik yapacak. Eksikliği büyük ölçüde giderecek. Ona güveniyoruz.
Nduka ve Spas Delev : Nduka Bank Asya’da çok işimize yaradı. Bu sezon başka bir takıma kiralayabiliriz. Spas Delev ikinci yarıda isteneni veremedi. Bunu biliyoruz . Uyum sürecini atlatacağını düşünüyorum. Bence onla ilgili kararı verebilmek için  kamp dönemini beklemek lazım.
Joseph- Sehiç : Her iki futbolcumuza da ciddi teklifler geldi. Ama biz bu senede bizle olmalarını istedik. Bu futbolcularımız için verilen miktarı şimdilik  yeterli bulmadık. Eğer bu sezon çok ciddi bir sıkıntı yaşamazlarsa gelecek sezon kulüp onlardan iyi para kazanabilir. .
Yönetimini uyardı : Şubat ayında yeni isimlerle göreve başladık. Hala söylüyorum. Fenerbahçe’den sonraki en güçlü yönetimiz.  Ama beklediğimiz performanstan çok uzağız. Şu ana kadar beklentilerimin çok altında bir yönetim kurulu ile çalışıyorum. Kısa zamanda yönetici arkadaşlarımı kulübe monte edeceğimizi düşünüyorum. Aksi takdire B planımızı her zaman hazırda tutuyoruz.
Futbolcu eylemi: Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında yapılan eylemi kendi şahsıma karşı yapılmış düşünmüyorum. Bugüne kadar futbolcularıma ne söz verdiysem tuttum. Onlar oluşturduğumuz yeni yönetimin maddi konularda elini taşın altına sokmayışına tepkililerdi. Her şeye rağmen o eylem olmamalıydı. Bunu affedemiyorum.
Macit Özcan : Başkan bize daha fazla yardım etmelidir. Belediye bize ayda  130 milyar yardım yapıyor. Ama biz tesislere para ödüyoruz. Bu asla yeterli bir destek değildir. Ayrıca tesis konusunda attığımız adımlar Büyükşehir Belediyesinde tıkanmış durumda. Son bir kez Sayın Başkan ile konuşacağım. Bir kez daha olumsuz bir tavırla karşılaşırsam yönetimi kurulu üyelerimi ve basın mensuplarını ardıma katıp iş makinalarını tesis alanına götürüp inşaata başlayacağım. Bunu kendim için değil Mersin ve Mersin idman Yurdu için yapacağım.
Kombineler : Kombine fiyatlarında ciddi indirim yaptık. Biz bunu sadece bir bilet mantığında görmüyoruz. Yüksek fiyat konusundaki eleştirilere katılmıyorum. Takımına sahip çıkan herkesin bunu bir maç bileti olarak değil, takımına bir destek olarak görmesi daha doğru bir anlayıştır. Mersinli sporseverlerin kombineler konusunda desteğini bekliyorum. Bu yılki hedefimiz 6 ile 8 bin arası kombine satışıdır.
Siyaset : Ben kulübün kapısından siyaseti sokmadım. Bu kulüp bizim ortak malımız, ortak paydamız. Gecemi gündüzümü verdim. Ne hükümetten ne de yerel idareden ne bir ihale ne bir arazi aldım. Hem zamanımı hem enerjimi hem de paramı harcadım. Bugüne kadar ben Başkanlık değil hamallık yaptım. Ekmeğini yediğim kente hizmet etmek benim boynumun borcu.
Transfer politikası ve bütçesi:  Bu sezon daha genç ve ileriye dönük bir kadro kurmak istiyoruz. Bütçemizi 30 milyon TL olarak belirledik. Ama henüz bazı netleşmeyen şeyler var. Mersin İdman Yurdu’nun yükünü birkaç kişi kaldıramaz. Artık süper ligde olan bir kulübüz. Daha kurumsal bir yapıda olmamız gerekiyor. Yönetici arkadaşlarımızın da taşın altına ellerini sokmaları gerekiyor. Bir kulüpte yönetici olmanın bedelini bilmeleri lazım.
Arena Stadı : Stadyumla ilgili gelişmeleri bende sporseverler gibi takip ediyorum. Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç Cuma günü Mersine gelecek. Bu konuyu kendisine soracağım. Sadece futbol stadı olursa bu bizim içinde büyük avantaj olur.
Altyapı : Sportif başarı ve başarısızlıklar maalesef altyapıya dikkatimizi yöneltmemizi engelledi. Burada fedakarca ve cansiperane çalışan hocalarımız var.  Bu konuda ciddi kararlar almamız gerekiyor. Altyapıya destek olmamız için tesisleşmemiz ve ayrıca parasal sıkıntılarımızın hafiflemesi gerekiyor.

Kaynak:paskolik.com

Hiç yorum yok: