9 Mayıs 2012

Bülent Korkmaz & Karabükspor


Bülent Korkmaz;

Gerçekten cesur yürek diyebileceğimiz türden bir oyuncu.Hala futbol oynama şansı varken O, başka renklere hizmet etmemek adına futbolu bıraktı.Hele yukarıdaki fotoğrafı, çok koyu fanatik Fenerbahçe'li babamı bile kendine hayran bırakmıştı.Gerçekten futbolumuzda ender rastlanan bir kişilikti Bülent Korkmaz.

Futbolu bıraktıktan sonra Anakara 19 Mayıs Stadı'nda görmüştüm kendisini bir maçtan sonra.Müsait olduğunu görünce fotoğraf çektirmek istemişim ama kabul etmemişti.Bu defa yolumuz Onur Abimle beraber Kayseri Kadir Has Stadı'na düştü.Kader ya işte.. Yayıncı kuruluş için yorum yapıyordu.Bizim bulunduğumuz yerde hemen kanalın stüdyosunun altındaydı.Bu defa kararlıydık fotoğraf için... Önce devre arasını bekleyin dedi.Daha sonra devre arasında yanına gittiğimizde şiddetli bir şekilde bizi tersledi.Belki kendince haklıydı ama bizim amacımızda sadece bir fotoğraftı.Kabul etmemesini anlarız ama terslenmeyi asla kabul etmeyiz.
Kendisine olan hayranlığımız bu şekilde ciddi bir sekteye uğradı.Sonraları Bülent Hoca'nın yolu geldi Karabükspor'a düştü.Karabükspor ile içerde oynayacağız.Lig hemen hemen bitmiş artık formalite maçı olacak karşılaşma.İki takımında bir iddiası kalmamıştı.Bu defa olayın gerçekleştiği yer Tevfik Sırrı Gür Stadı ama bizim bu kez  fotoğraf çektirme gibi bir derdimiz yok.Hoş Onur Abimizde 6 aydır Şili'de.Yanımda olsa bile onunda fotoğraf çektireceğini sanmıyorum.

Maç başladı.O da ne.. Bülent Hoca anlamsız bir şekilde acayip bir hırs yapmış adeta saha kenarında çıldırıyor.Bizde O'nun bulunduğu kulübenin hemen arkasında oturuyoruz.Yanımızda Karabükspor'un efsane amigosu Tuncay Abi.Giymiş 78 numaralı Karabük formasını dostça maç izliyoruz.Dakikalar ilerledikçe Korkmaz'ın saha kenarı şovu dahada bir çekilmez hal alıyor.Hakemin her kararına itiraz ediyor sürekli bağırıyor adeta taraftarımızın sinir telleriyle oynuyordu.Oysa maçta hem skor olarak hemde performans olarak öndeler.Bariz bir üstünlükleri söz konusu ama Bülent Hoca her nedense kendini adeta parçalıyor.Hepimiz şaşkın ama artık sinirli bir şekilde olayı izliyoruz.

Tabi herkeste öfke kontrolü yok.Bir yandan saha kenarında Korkmaz şov, bir yandan tribünlerden gelen tepkiler...Maç bitti.Karabük kazandı.Tribünlerde dostluk görüntüleri var ama saha kenarında hiç istenmeyen görüntüler.Hiç bir anlamı olmayan bir maçta bu kadar şovdan sonra ister istemez Bülent Korkmaz'dan iyice soğudum.Stattan çıktım eve gidiyorum.Bir yandan da yanımdan geçenleri dinliyorum.Onlarda benden kat be kat fazlasıyla Bülent Hoca'dan konuşuyorlar şikayet ediyorlar.Gerçekten kendinimi kaptırmıştı yoksa şov mu yapıyordu bilemiyorum ama taraftardan aldığı tepkiler gerçekten çok ciddiydi.O anda yaptığı hareketlerde çok anlamsızdı.Tabii bizce...

O maçtan sonra epey zaman geçti Ve aynı Bülent Hoca dün itibariyle takımdan gönderildi.Sebebini bilmiyorum.Karabükspor'lu dostlarımızın da konu ile ilgili bilgisi yok.Oysa Korkmaz'ın.Karabükspor'u aldığı nokta belli, getirdiği nokta belli.Gidişine (her ne kadar artık sempati duymasamda) üzüldüm gerçekten.Oysa takım ile kimyası tutmuş gibiydi.Bir çok transfere rağmen kısa sürede takım uyumunu yakalamış ve Karabükspor adına olumlu bir performans sergilemişti.Kısmet bu kadarmış demek ki... Bizim açımızdan geriye sadece saha kenarında ki şovu kaldı.Bir kaç kezde başarısız fotoğraf çektirme girişimimiz.Her ne kadar tatlı anılar bırakmasa da bizde, Bülent Korkmaz'a bundan sonraki kariyerinde başarılar dileyelim...

Hiç yorum yok: