26 Mayıs 2012

Kral Kupası Barca'nın / Altyapıların Finali

36 kişilik maç kadrosunda her iki takımında 12 şer oyunucusu altyapıdan yetişmiş.Böyle bir final acaba kaç yılda bir denk gelir ki?

A. Bilbao'yu anlatmaya gerek yok.Nasıl bir takım olduklarını hemen herkes biliyor.Peki ya Barcelona? Onları da anlatmaya gerek yok.Zira onlarıda nerdeyse beşikteki bebekler bile biliyor.Maçı anlatmaya gerek varmı derseniz onada gerek yok. 25 dakikalık bir maç oldu diyebiliriz.Çünkü dakika 25'i gösterdiğinde durum 3-0 idi ve sonrasında pek bir aksiyon olmadı diyebiliriz.Sezonun en iyi futbolunu oynayan takımlardan olan Bask ve Katalan ekipleri geceyi fazla sıkmadan geçirdiler.Birde unutmadan maçın başında İspanya Marşı'nın ıslıklandığını unutmayalım.Gece İspanyolların değilde Bask ve Katalanlarındı.Küçük çaplı başkaldırışın yapıldığı yerde başkent Madrid idi.


1 yorum:

selaminko dedi ki...

Mersin'de 2013 olimpiyatları için stadyum yapılacaktı. Ne oldu? Son durum nedir? Bildiğim kadarıyla başlayan birşey yok. 1 sene kalmışken yetişmesi imkansız görünüyor. Olimpiyatlarla ilgili ne gibi çalışmalar var biliyor musunuz?