25 Ağustos 2012

2012-13 Sezonu 2.Hafta Rakip Sivasspor

Süper ligdeki 2. haftadaki rakibimiz yiğidolar...
Maç bugün saat 19:00'da Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynanacak.
Eren Tozlu, Mustafa Sarp ve Ömer Aysan sakatlıklarından ötürü oynamayacaklar.
Maç cezası biten Nobre ve sakatlığı geçen Joseph Boum sahadaki yerlerini alacaklar.

Maça; kalede Sehic, sağ bekte Serkan Yanık, stoperde Stepanov ve Boum, sol bekte Mustafa Keçeli, defansın önünde Hakan Bayraktar, orta sahada merkezde Ben Yahia ve Murat Erdoğan, sol kanatta Culio, sağ kanatta Yattara forvette ise Nobre ile çıkmamız bekleniyor.


Nurullah Sağlam Sivasspor karşısına yine 4-2-3-1 taktik dizilişi ile çıkacak. Sağlam'ın en çok önem verdiği 10 numara pozisyonun da ise Culio, Ben Yahia ve Murat Erdoğan dönüşümlü oynayacak. Defans hattında ise tandem de ilk kez beraber oynayacak olan Stepanov ve Boum ikilisi yer alacak. Özellikle Joseph Boum'un takıma geri dönmesi Sağlam'ın biraz olsun nefes almasını sağlamış durumda. Geçen haftaki Aydın-Stepanov tandemi eğer ki Sivas karşısına çıksaydı işimiz bir hayli zor olurdu.

Forvette de Nobre'nin cezasının bitmesi takım için bir diğer sevinç kaynağı oldu. Nobre'yi bu maçta kanatlardan Yattara, orta sahadan ise Murat Erdoğan, Ben Yahia ve Culio destekleyecek. Nobre'nin hava hakimiyeti ve Yattara'nın etkili ortaları hücum varyasyonların da kullanacağımız temel taktik olacak. Birde teknik açıdan üst seviyedeki Murat, Culio ve Ben Yahia üçlüsü orta sahadan araya atacakları ara paslarıyla bir diğer hücum varyasyonumuzu oluşturacaklar.

Sivasspor cephesi ise bir hayli iddialı. Bizim maçın ardından oynayacakları Fenerbahçe maçını da hesaba katarak 6 puan hedefliyorlar. Takımın silahları ise Erman, Pedriel, Grosicki ve Enaramo olacak. Bizim takıma göre daha oturmuş ve organize bir ekip görüntüsünde olan Sivasspor ligin en kreatif ve sürpriz yapmaya aday takımlarından. Sivasspor'u daha detaylı incelemek isterseniz aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

http://futboldesouza.blogspot.com/2012/08/sivasspor-2012-2013.html 

http://francescotottiblog.blogspot.com/2012/08/kollektif-futbol-sivasspor-incelemesi.html

Hiç yorum yok: