25 Ağustos 2012

Kendine Gel Hummel!


2010-2011 sezonu sonlarına doğru anlaştığımız forma tedarikçimiz Hummel firmasına her platform da tepkimiz sürüyor. Önce taraftarlar sosyal medyada tepkilerini gösterdi sonrasın da bizzat store önünde protesto etti. Son tepkiyi ise Başkan Kahramanlı bizzat Robak'ın imza töreninde verdi. Robak'ın üstündeki formanın markasına dikkat edelim. Forma markası Hummel değil Adidas. Bunu yanlışlıkla yaptıklarını düşünmüyorum. Ayrıca bunun direkt olarak firma yetkililerine bir misilleme olduğunu düşünüyorum zira Hummel firması hala bize yeni ürünler sunmadı.


Taraflar arasında nasıl bir anlaşma var bilemiyorum ama ortada mağdur olan yine biz Mersin İdman Yurdu sevdalıları oluyor. Bir önceki sezon biter bitmez yeni ürün beklentilerimiz hala karşılanamadı. Store de adam akıllı alınabilecek bir tek ürün yok. Mevcut forma tasarımları ise tek kalıp üstünden yürütülmekte. Ermenistan milli takımı ne giyiyorsa aynı serinin devamını bizim takım giyiyor. Aşağıda Araz Özbilici'nin tercihini Ermenistan milli takımından yana yaptıktan sonraki basın tanıtımında çekilen fotoğraf var. Hemen altında da Nurullah Sağlam'ın bir maçtan sonraki yaptığı basın toplantısında çekilmiş fotoğrafı var. İki fotoğrafında ortak özelliği Hummel markalı spor ürünleri ve her ikisi de aynı kalıp, aynı renkler, aynı üretim. Çizgiler dahi aynı.Kendini dünya devleri markalarla aynı kategoride gören Hummel markasının aynı kalıp üstünde çalışması ve kendisini geliştirmemekte direnmesi anlaşılır gibi değil. Hayır benim anlamadığım bir işi yapamıyorsan yapmayacaksın. Haa yapıyorsan da lütfen o işin hakkını ver!..

Birde yeri gelmişken unutmadan belirtelim, yönetimimizin de Hummel firmasından geri kalır yanı yok. Süper ligde oynuyoruz ama hala forma lansmanı gibi bir çalışma yapılmıyor. Ufak gibi görünen detaylar ama kurumsallaşma adına önemli adımlardır bunlar. Forma satacaksın ki gelir elde edesin.Yoksa Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş, Real Madrid gibi büyük kulüpler günler öncesinden böyle bir çalışma için hazırlık yapmazlardı. Kurumsallaşmadan bahsediyorsunuz ama bununla alakalı daha ciddi hiç bir adımınız yok. Lütfen biraz ilgi ve ciddiyet...

Hiç yorum yok: