14 Ağustos 2012

Mert Günok, Abdullah Avcı ve Av Mevsimi

Fehmi Mert Günok ...
Henüz 23 yaşında..
Avrupa ve Dünya futboluna göre tecrübeli bize göre ise hala genç ve gelecek vaat eden yetenek.
Ayrıca tecrübesiz...


Iker Casillas...
Dünyanın en iyisi olarak kabul edilen Real Madrid takımının kalesini temelli olarak devir aldığında henüz 18 yaşında idi.
16 yaşında bir Şampiyonlar Ligi maçında A takım kadrosuna girmişti. Valencia ile oynadıkları final maçını kazanıp kupayı kaldırdığın da 18'i henüz yeni bitmiş 19. yaşından gün almıştı.

Biz suni gündem yaratmayı çok seviyoruz. Başımızda o kadar çok tartışılacak konu varken 3. kaleci olarak Milli Takım aday kadrosundan davet alan Mert'i tartışır olduk. Yahu sakat sakat aday kadroya davet edilen İsmail Köybaşı'nı tartışsak anlarım da sırf tecrübe kazanması ve milli maç havasını soluması için aday kadroya davet edilen oynaması bile ihtimaller dairesinde nerdeyse hiç olmayan bir adamın neyini tartışıyoruz ki?

Ayrıca farz edelim ki Mert forma şansı buldu ve oynadı. O zaman ne olacak? Biz şuanda O'nun üzerinden suni bir gündem yaratmışız sürekli O'nu tartışıyoruz. Hangi moral motivasyonla sahaya çıkacak bunu hiç önemsemiyoruz. Artık bazı konuları aşmalıyız. Üzerimizde ki fanatizm gömleğini bir kenara bırakmalıyız. Tolga, Cenk, Onur, Sinan ve diğerleri.. Hangisi kadroya çağırılırsa çağrılsın terinin son damlasına kadar Ayyıldızlı formanın hakkını verecektir. Çünkü biz milli benlik duygusu ile yetiştirilen bir ulusuz. Bunu asla unutmamalıyız...


Birde bazılarında Abdullah Avcı sancısı başladı. Beni takip edenler bilirler. Abdullah Avcı'nın Milli Takımın başına getirilmesini asla istemedim. Nedeni ise aç kurtların böyle değerli bir insanı avlamaya çalışacaklarından dolayı. Başlar da yanında olan bazı kalemşörler şimdi aday kadroyu eleştirip durur hale geldiler. Bu onların karakteri aslında. Biz ne desek ne yazsak boş. Onların bu davranışları karakterlerine işlemiş. Şimdi yeni hedefleri Avcı'yı av etmek. Daha yolun başında bir teknik adamı hedef tahtasına oturtmak ve bunu kendisine bir vazife olarak görmek inanın bir çok futbol severi futboldan soğutur duruma getirdi. Umarım Avcı ve ekibi ilk maçımızı firesiz atlatırlar. Aksi taktir de Avcı'nın av mevsimi biraz erken start alacak gibi...1 yorum:

localheroooooooo dedi ki...

nedense büyük medya bir tek fatih terim'i görüyor diğer teknik adamlar ağızları ile kuş tutsalar nAFŞLE BU ÇOK HOŞ BİR ŞEY DEĞİL.