7 Eylül 2012

Efsane FC Sidney'de


24 yıllık profesyonel futbol hayatına (şimdilik 24 yıl) sadece 2 takım girmişti. Bunlardan Torino ekibinde tam 19 yıl futbol oynadı. Artık veda zamanı da gelmişti. Yaş 37 olmuş ve artık istenmeyen adam olmuştu. Ama O istemiyordu bırakmayı. Çünkü hayatında en iyi bildiği işi yapıyordu. Bir ara benimde ''Onurlu Takımlar'' listemde zirvelerde yer alan Celtic ile ismi anılsa da efsanemiz Avustralya'nın yollarını tuttu.

FC Sidney Kulübü ile 2 yıllık sözleşmeye yukarıda gördüğünüz fotoğrafta imzayı attı. Yıllık 2 milyon dolara yakın bir ücret kazanacak. Juve'liler O'nun kendi formaları altında futbolu bırakıp bir efsane olarak anmak istiyorlardı ama kısmet böyle imiş. Totti ve İnzaghi efsanemizin arkasından Serie A'dan ayrılmasına üzüldüklerini belirtmişler.

Bu transfere üzülenler dışında sevinenlerde oldu. Mesela Türk Lokumu Tugay Kerimoğlu'nun Blackburn Rowers'ten takım arkadaşı Brett Emerton; ''Bu anlaşmanın şehir ve kulüp tarihi için ne kadar önemli olduğunu ifade etmem çok zor.'' demiş. Emerton'la benzer fikirlerde olan Avustralya Futbol Federasyonu Ceo'su Ben Buckley ise ''Bu anlaşma Avustralya Futbol'un hem ekonomik hemde gelişmesine yönelik en iyi adımlardan birisidir.'' dedi.

Bakalım efsanemizin bir sonraki kararı ne olacak.Acaba bırakacak mı yoksa durmak yok mu diyecek...

2 yorum:

selaminko dedi ki...

bu adamı bizim anadolu kulüpleri neden düşünmedi mesela. bazen bir isim bütün ilgiyi sizin üstünüze çeker.

Hasan Doğan dedi ki...

Seedorf'ta aynı ilgiyi çekebilecek bir oyuncuydu onuda düşünmedik.