15 Eylül 2012

Maç Önü : Kadıköy Deplasmanı - Fenerbahçe

Milli hafta arası bitti ve nihayet lig haftasına geçiş yaptık. Bu hafta Kadıköy deplasmanına çıkıyoruz. Maç seyircisiz pardon hanım ve çocuklara açık olacak. Mersin'den de Dişi Şeytanlar Grubu maç için bir organizasyon düzenledi. Kısmet olursa onlarda deplasmanda takımımızı bizim adımıza yalnız bırakmayacaklar.

Gelelim maça...

Ligde geçirdiğimiz 3 haftada galibiyet yüzü göremedik. İyi bir hazırlık dönemi geçirmememiz ve yaptığımız bir çok yeni transferden ötürü kadro dengesini kuramamız bunun en önemli sebeplerinden. Zaten şuan ki puan tablosu da bize her şeyi özetliyor. Bahane aramamız gerekli. Yeni bir başlangıç yaparak yükselişe geçmemiz gerekli.Yarın oynayacağımız Fenerbahçe maçı aradığımız başlangıç olabilir. Rakip ne kadar güçlüde olsa sıkıntıları hat safhada. En önemlisi de hafta içinde oynayacakları Marsilya maçı onların bizim maça motive olmalarını engelleyebilir.

Geçen sezon Kadıköy'de oynadığımız ilk yarı ve ikinci yarı bu maç için bize çok önemli bir tecrübe olmalı. Geçen sezon ki maçın ilk yarısına korkarak başlamıştık ve hezimete uğramıştık. 2-0 skor dezavantajı ile çıktığımız ikinci yarıda sadece 30 dakikada 3 önemli gol pozisyonuna girerek gücümüzü göstermiştik. Maç sonucunda 2-1 lik bir mağlubiyet almışta olsak maçın ikinci yarısındaki performansımız bu maça nasıl hazırlanmamız gerektiğini bize net bir şekilde anlatıyor. Korkamadan ama rakibe saygı duyarak savaşmalı ve bu deplasmandan en az 1 puan mantığı ile değilde mutlak galibiyet parolasıyla çıkmalıyız. Bu bizim ligdeki ilk 8 hedefimiz için fazlasıyla gerekli bir kaynak.

Taktik diziliş ve sakatlık durumu:

Nurullah Sağlam, bu maça oyuncuları daha çok mental açıdan hazırladı. Hafta içi yaptığımız tüm idmanlarda oyuncularına özel şut çalışması yaptırdı. Oyuncularından taktik ve oyun disiplininden kopmadan maçı tamamlarını isteyen Sağlam, Nobre ile de özel olarak ilgilendi. Bu maçtaki en büyük silahı olarak gördüğü tecrübeli oyuncudan gol beklediğini de her fırsatta dile getirdi.

Ömer Aysan, Mustafa Sarp ve Eren Tozlu kesin olarak bu maçta oynamayacak isimler. İvan ve Murat Ceylan ise sahada olmasını beklediğim isimler. Maça top bizdeyken  4-2-3-1 top rakipteyken 4-5-1 dizilişi ile çıkacağız. İvan'a sol açıkta forma verecek olan Sağlam, maçın gidişatına göre İvan'ı orta sahaya çekip Culio ve Yattara ile forveti üçleyip 4-3-3 formatına da dönebilir. İvan'ı joker olarak gören Sağlam oyuncuyu zaman zaman 10 numara olarakta kullanmayı planlıyor.

Hiç yorum yok: