6 Kasım 2012

Fikstür Akıp Giderken...


Daha dün vira Bismillah demiştik ama bugün baktığımızda ligimizde 10 haftayı geride bıraktık. 1 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldık. Karne çok parlak değil. İbre yukarı çıkması gerekirken yerinde bile saymadı.
Ama...
Önümüz çokta karanlık değil.
Hani çok mu iyi futbol oynuyoruz da bu kadar ümit varsın diye söylenen hatta öfkelenen bile vardır elbette ama ipler tamamıyla bizim elimizde.

Nasıl mı?

Önümüzde Galatasaray maçı var. Bu maçtan alınacak mağlubiyet kimsenin garibine gitmez. Zaten defansın bel kemiği Boum'da yok. Bir ihtimal Galatasaray Avrupa yorgunu olacak. İyi bir motivasyon ile bir puan günü kurtaracaktır.

Ertesinde yani 12. haftada Bursaspor deplasmanına çıkacağız.Bursaspor çok istikrarlı bir takım değil. Evet Bursa deplasmanı zor bir deplasman ama burdan 1 puan almak çokta uzak bir ihtimal değil. Dediğim gibi biz istersek arzularsak ve inanırsak bu iki maçta 2 puan yada daha fazlası hayal değil.

Olmazsa dünyanın sonu değil.

Hemen akabininde Karabükspor, Antalyaspor, Elazığspor, Akhisar Belediyespor ve Gaziantepspor ile karşılaşacağız. İşte asıl o zaman dananın kuyruğu kopacak.

Antalyaspor hariç diğerleri şuanda ligde kalmak adına direk rakiplerimiz. Vay be... Sezon başında ilk 8 hedefimiz iken şimdi ligde kalma hesapları yapıyoruz.

Karabükspor, Akhisar ve Antalyaspor ile içerde oynayacağız. Bu maçlarda hedef en az 7 puan olmalı. Yoksa işimiz mucizelere kalır. Deplasmanda oynayacağımız Elazığ ve Gaziantep maçlarında da en azından kaybetmemeliyiz.

Galatasaray ve Bursaspor maçları haricinde geleceğimizi belirleyeceğimiz 5 kader maçına çıkacağız. Henüz ligin ilk yarısı bitmemişken şimdiden ''kader maçları'' diye telafuz etmek istemezdim ama kapıda bekleyen tehlikenin de boyutu epey büyük.

Ligde kalma puan barajının 35 ile 40 puan arasında olacağını ( tahmini olarak ) düşünürsek ligin ilk yarısı bittiğinde en az 17-20 puan barajında olmalıyız. Ayrıca kalan maçları da ligdeki direk rakiplerimizle oynayacağımızı unutmayalım. Biz bu maçların her birinden 3 puan alırsak ( Antalyaspor hariç) lig sonunda kümede kalma puan barajı da tahminimden daha aşağıda olacaktır.

Hiç yorum yok: