15 Aralık 2012

ZTK Grup Fikstürü

Ligde iyi gitmememizden ötürü ZT Kupası'nı pekte yazmadım. Hatta Gençlerbirliği önünde galip geleceğimizi bile düşünmedim. Öyle yada böyle ağır aksak çeyrek finale kadar geldik. Bundan sonrası biraz da şansa kalmış diyebiliriz.

Şimdi grubumuzdaki rakiplerimize bir dikkat çekelim. Eskişehirspor, Antalyaspor ve Trabzonspor. Üç ekipte ligde iyi giden takımlar. Biz onların aksine pekte iyi gitmiyoruz. Bu durum onlar içinde bizim içinde hem avantaj hemde dezavantaj.

Avantaj ve dezavantaj faktörünü iyi kullanan takım finalde Fenerbahçe'nin rakibi olur gibime geliyor. Belki finali kim oynar tahminin erken yapmış gibi oldum ama...

Tekrar rakiplerimize dönecek olursak, bu üç takımın kadro kalitesi ve derinlikleri bize göre daha iyi. Ama maçların büyük kısmınında devre arasında oynanacak olması ve yeni transferlerin takıma uyum açısından daha fazla forma şansı bulacaklarını düşünürsek sanki bizim için küçükte olsa bir ışık doğacak gibi.

Rakiplerimizin aksine biz daha oturmuş kadroyla oynarız. Nereden biliyorum derseniz, Nurullah Sağlam'ın ZT Kupası'na bakış açısı çok farklı. O bu kupayı kariyeri açısından kısa vadede zirve olarak görüyor. Zaten grup aşamasına gelene kadar bir çok maçta da genelde as oyuncularını tercih etti. Buda Sağlam'ın kupa aşkını fazlasıyla kanıtlıyor. Bu aşamadan sonrada sürpriz peşinde koşmasını da yadırgamamak gerekir.

Umarım Nurullah Hoca'nın kupa iştahı lige de yansırda en azından ligin kalan kısmında hüsranla yaşamayız.


Hiç yorum yok: