20 Ocak 2012

Hummel Mersin'de
Geçtiğimiz sezon sonlarına doğru forma tederikçimiz olan Hummel Firması, önümüzdeki aylarda Mersin'e konsept bir mağaza açmayı planlıyormuş.Mağaza, sanırım Forum Avm içerisinde olacakmış.Bu sezon bizim için tasarladığı formalar çok beğenilmesede mağaza içerisinde Mersin İdman Yurdu ürünleride satılacak.Beklentileri karşılarmı bilmiyorum ama önümüzdeki sezon forma tasarımımızı değiştirmezlerse Mersin'de çok kalıcı olacaklarını düşünmüyorum.


17 Ocak 2012

Sevgi ; Paha Biçilemez, Yaşanır!

Blog takipçilerimizden sevgili Güven Orhan kardeşimiz, pazar günü oynadığımız Antalya maçı öncesi yaşadıklarını bizimle paylaşmak istemiş.Kendisine ilgisinden ötürü çok teşekkür ediyorum.İşte Güven kardeşimizin şirin hikayesi;

   Pazar maçtan önce evden çıktım(Evim Atatürk Caddesinde kale arkasında Venüs Apt THY nin olduğu apartman) Özkan da döner yedim(bu da benim totemim) stada doğru yürüyorum,cadde kalabalık herkes formasını giymiş maça gidiyor.Bir an bi tezahürat duydum;cırtlak,rahatsız edici ve garip.Döndüm baktım bu çocuklar 11-12 yaşlarında ellerinde biletleri ve hiç bir "tayfa" elemanı değiller maça gidiyorlar.İşte Mersin İdman Yurdu`nun geleceği bu çocuklar.
    Aramızda geçen konuşma
-Fotoğrafınızı çekebilir miyim gençler?
-Niye ki abi sen gazetecimisin?
-Yoo
-??!!
-Maça gidiş şekliniz hoşuma gitti gençler.
-Tabi ki abi dur poz verelim
-Tamam
-Red Devils Blog takip ediyormusunuz?
-Kırmızı şeytan olum [-blog ne lan]
-Google yazın çıkar belki orada bu fotoğraf yayınlanır.
-Saol abi

16 Ocak 2012

Ruhunu Asla kaybetme! // M.İ.Y: 0 - Antalyaspor : 2

"Bu takımın forması çok ucuz değil. Mersin İdmanyurdu çok şanlı tarihe sahip bir kulüp ve buraya çok zor şartlarda geldi. Bazıları bilmiyorsa, bu formanın ne kadar pahalı ve anlamlı olduğunu öğretmem gerekiyorsa, öğretirim. Şu ana kadar antrenörlükten ziyade ağabeylik yaptım. Yeri gelirse farklı yüzümü göstermekten hiç çekinmem. Bazı oyuncularımız net olarak bu takımın formasının bu kadar ucuz olmadığını zaman içerisinde anlayacaklar"Maçtan sonra Nurullah Sağlam her şeyi net bir şekilde açıkladı.Takım son 4 resmi maçta galibiyet alamadı.Bunun bir önemi yok.Yeri gelir 10 maçta da yenilebilir ama ruhsuzluk kabul edilemez.Bu takım, bu taraftar, bu havayı solumak için 28 sene bekledi.Ve bu havayı berbat etmeye kimsenin hakkı yok!Bu böyle biline...

Ankaragücü & İnadına Yaşamak

Yedek formaları olmaması sebebiyle, maçın ikinci yarısına ıslak formayla çıkan A.Gücü oyuncularına sesleniyorum;
Bu sizin ayıbınız değil,bu bizim ayıbımız.Sizi bu hallere düşürenler utanmadan koltuk sevdalarına devam ederken, bizimde sizin adınıza bir şey yapmadan olanları izlememiz ayıptır.Siz sahada, ''Yürekli mücadelenizi, onurlu mücadelenizi verirken biz hala bu olanları izliyoruz, sessiz kalıyoruz.Bu hafta formanız olmadığı için, önümüzdeki haftada deplasmana gidecek paranız olmadığı için gündeme geleceksiniz.Sonra bu yaşananlar unutulup gidecek.Olan hep renge, armaya aşık taraftarlara olacak.Koltukçular hep aynı realitede hayatlarına devam edecekler.Peki bize kalan ne olacak?

Sevgili Ferhat Tunç'unda dediği gibi ''İnadına Yaşamak'...