1 Haziran 2012

Euro2012Blogger Molası

Bloga kısa bir süreliğine ara vermek zorunda kalıyoruz.Ayrılığımızın nedeni ise yine futbol sevdası...
Euro 2012 boyunca Tribün Dergi'nin Euro2012Blogger projesi için için ev sahibi Polonya'yı takip edeceğim.Takım analizi ve haberleri anlık takip edeceğimiz için bloga bir süre mola vereceğiz.Yinede zaman zaman sevdamız Mersin İdman Yurdu'ndan haberler geçeriz.Ayrıca yine şampiyonadan sıcak haberleri sizler için aynı anda blogda paylaşacağım.Desteklerinizi bekliyorum. http://euro2012.tribundergi.com/takim/polonya Şimdilik esenlikle...

31 Mayıs 2012

Arena mı Yoksa Olimpiyat mı?

Bir süre önce Mersin'de yeni yapılan stat ile alakalı çalışmalarımız olmuştu ve bunları sizlerle paylaşmıştık.Bu yazılarımıza 1 2 3 rakamlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.O dönemdeki proje müdürüyle olan samimi ilişkilerimizi maalesef yeni gelen müdür bey ile kuramadık.Artık şantiyeye girişte yasaklandı.Herhangi bir şekilde içeriye girip fotoğraf çekmek yasak.Hatta içeri girmek dahi yasak.Soru sormakta kısmi olarak yasak.Sebebini ise Uzunlar İnşaat artık tüm çalışmaları basına kendilerinin vereceğini belirterek bu yasağı kendilerince açıkladı.


Şimdi bu yasakların haricinde bir başka gündem daha var.Stadın isminin açıklanmadığını, resmi olarak bir isminin olmadığını daha önce belirtmiştik.Bunun nedenini yeni yeni anlamaya başladık.Stadın daha önce ismi Mersin Arena Stadı olarak adlandırılıyordu.Çünkü önceki açıklamalarda stadın arena tarzı olacağı açıklanmıştı.33.000 bin kişilikken ne olduysa 25.000 kişiye indi.Sonrası arena tarzı gitti yerine olimpiyat stadı olacağı açıklandı.Resmi bir açıklama yapmaktan yetkililer kaçıyor ama alttan alttan da stat olimpiyat tarzı olacak diye bizleride alıştırmaya çalışıyorlar.Stadın akibeti belli gibi aslında ama bizde boş yere kafa yoruyoruz işte.

Bundan bir süre önce stadın resmi açılış töreni yapıldı.İnternet ortamında elektronik olarak Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan stadın resmi olarak temelini attı.Tören esnasında yaptığı açıklamada stadın olimpiyat stadı olacağını resmi olarak açıklamadı ama hem futbol hemde atletizm merkezi olacağını belirtti.Sonrasında şehir olarak ayaklandık.Biz olimpiyat stadı istemiyoruz diye.Bu karşı çıkış belliki bazı kesimleri rahatsız ettiki hala kimi arasak stadın akıbetini sorsak lütfen bize sormayın diye geçiştiriyorlar.Aslında şantiyeye girişide bu yüzden yasakladılar da neyse.

Hani belki sesimizi duyarlarda bu olimpiyat tarzını belki bırakırlar diyorduk ama maalesef dahada kötü bir haberle karşılaştık.Uzunlar İnşaat artık stat yapım çalışmalarının T.T. Arena Stadı'nda olduğu gibi internet ortamında izlenebileceğinin açıkladı.Adres ise http://www.mersinolimpiyatstadi.com.İsme dikkat edelim lütfen.Mersin Olimpiyat Stadı.Bu aslında bir yerde resmi açıklamadır ve hepimize hayırlı olsun mesajıdır.Bundan sonrası ise bilmiyorum ne olur.Taraftar şimdiden o stadı kabullenmemişken acaba yarın maç günlerinde ne olur?

Maalesef hayal kurmak biz taraftarlara yasak! Uzun bir süredir ilk defa bizlere önem veriliyor yeni bir stat yapılıyor diye sevinirken bu sevinç yerini tekrar hayal kırıklığına bıraktı.Böylece artık bizde arena tarzı bir stadın hayalini kurmaktan vazgeçeceğiz.Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın önümüzdeki sene kira sözleşmesinin bittiğini de düşünürsek sanırım yeni bir olimpiyat stadı faciasıda Mersin'de yaşanacak gibi.Yetkililerin şimdiden ellerine sağlık.Artık eserleriyle nasıl çıkıp gurur duyacaklar hep beraber izleyeceğiz.Son olarakta bu yaptıkları eserden bir kaç şantiye fotoğrafını paylaşalım...

30 Mayıs 2012

Teşekkürler ''Özgür'' Adam

O'nun sahada sinirlendiği nadir görülmüştür.Yada mağlup olduğumuz bir maçtan sonra bahanelere sığınıp hakemi suçladığı!.. Her zaman çuvaldızı kendine batırmıştır.Mağlup olduğumuz bir maçtan sonra çıkıp çatır çatır kötü oynadık kaybettik diyen aslan yürekli nadir futbolculardandır.


Takıma katıldığı gün bizim için büyük onurdu aslında.Kariyeri ortadaydı ve istese süper ligde herhangi bir takımda oynayabilirdi.Gurur yapmadı bizi tercih etti.Şampiyonluktan sonra gayet samimi bir şekilde Mersin benim evimdir açıklamasında bulundu.Gücü yettiğince takımına katkı sağladı.Formasının hakkını sonuna kadar verdi.Ve maalesef ayrılık vakti geldi çattı.Ali Kahramanlı dün Erman'ı yeni sezonda takımda düşünmüyoruz dedi.Dünya başımıza yıkıldı.Bir sezon daha bu takımın abisi olabilirdi.Sonrasında bilgi birikimini yeni nesillerimize aktarabilirdi.Olmadı.Sebep ne bilemiyoruz ama Erman'ın ayrılığı gerçekten üzücü.Oysa teknik ekibinde bir sezon daha kadroda düşündüğü bir isimdi.Takım içinde sevilen sözü dinlenen bir oyuncuydu.Benimde bu sezon kaptan adayımdı.Umarım bu kararı verenlerin bu konuda makul bir açıklamaları vardır ve umarım Erman Özgür'ün boşluğunu dolduracak bir B planları vardır.Başkan Gündemi Değerlendirdi!

Mersin idman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı İçel TV’de yayınlanan Paskolik programının canlı yayınında uzun süre konuşulacak sözler söyledi.
Program yapımcısı Esat Durak ve konuk spor yazarı Mehmet Selvi’nin sorularını yanıtlayan Başkan Ali Kahramanlı transferlerden altyapıya, yeni yönetiminden tesisleşmeye kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Kahramanlı’dan zehir zemberek açıklamalar..
Colin Kazım : Bu futbolcuyla temasımız olmadı. Bu haberler menajerlerin futbocularına piyasa yaptırma çabasından ibaret.
Emmanuel Culio : Portföyümüzde olan bir futbolcu. Galatasaray’dan haber bekliyoruz.
Bobo : İstediğimiz bir fut bolcu ama  maliyet ile ilgili ciddi sorunları aşmalıyız.
Adem Büyük : Gündemimizde yok. Geçtiğimiz sezon kulübü yüksek bir bonservis fiyatı ile karşımıza çıktı. Adem’den  ve kulübünden bu konuda fedakarlık istedik ama her iki tarafta indirime gitmedi. Şimdi ise Kasımpaşa’da düşük bonservis bedeli ile forma giyiyor. Bu transferde her şey göründüğü gibi değil.
Murat Erdoğan : Murat kardeşimiz burada kariyerine ilk adımı attı. Geçen sezon gelmesi kısmet olmadı. Mersinli olması tercihimizin ana nedeni. O bir stratejik transfer. Takıma ağabeylik yapacak. Eksikliği büyük ölçüde giderecek. Ona güveniyoruz.
Nduka ve Spas Delev : Nduka Bank Asya’da çok işimize yaradı. Bu sezon başka bir takıma kiralayabiliriz. Spas Delev ikinci yarıda isteneni veremedi. Bunu biliyoruz . Uyum sürecini atlatacağını düşünüyorum. Bence onla ilgili kararı verebilmek için  kamp dönemini beklemek lazım.
Joseph- Sehiç : Her iki futbolcumuza da ciddi teklifler geldi. Ama biz bu senede bizle olmalarını istedik. Bu futbolcularımız için verilen miktarı şimdilik  yeterli bulmadık. Eğer bu sezon çok ciddi bir sıkıntı yaşamazlarsa gelecek sezon kulüp onlardan iyi para kazanabilir. .
Yönetimini uyardı : Şubat ayında yeni isimlerle göreve başladık. Hala söylüyorum. Fenerbahçe’den sonraki en güçlü yönetimiz.  Ama beklediğimiz performanstan çok uzağız. Şu ana kadar beklentilerimin çok altında bir yönetim kurulu ile çalışıyorum. Kısa zamanda yönetici arkadaşlarımı kulübe monte edeceğimizi düşünüyorum. Aksi takdire B planımızı her zaman hazırda tutuyoruz.
Futbolcu eylemi: Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında yapılan eylemi kendi şahsıma karşı yapılmış düşünmüyorum. Bugüne kadar futbolcularıma ne söz verdiysem tuttum. Onlar oluşturduğumuz yeni yönetimin maddi konularda elini taşın altına sokmayışına tepkililerdi. Her şeye rağmen o eylem olmamalıydı. Bunu affedemiyorum.
Macit Özcan : Başkan bize daha fazla yardım etmelidir. Belediye bize ayda  130 milyar yardım yapıyor. Ama biz tesislere para ödüyoruz. Bu asla yeterli bir destek değildir. Ayrıca tesis konusunda attığımız adımlar Büyükşehir Belediyesinde tıkanmış durumda. Son bir kez Sayın Başkan ile konuşacağım. Bir kez daha olumsuz bir tavırla karşılaşırsam yönetimi kurulu üyelerimi ve basın mensuplarını ardıma katıp iş makinalarını tesis alanına götürüp inşaata başlayacağım. Bunu kendim için değil Mersin ve Mersin idman Yurdu için yapacağım.
Kombineler : Kombine fiyatlarında ciddi indirim yaptık. Biz bunu sadece bir bilet mantığında görmüyoruz. Yüksek fiyat konusundaki eleştirilere katılmıyorum. Takımına sahip çıkan herkesin bunu bir maç bileti olarak değil, takımına bir destek olarak görmesi daha doğru bir anlayıştır. Mersinli sporseverlerin kombineler konusunda desteğini bekliyorum. Bu yılki hedefimiz 6 ile 8 bin arası kombine satışıdır.
Siyaset : Ben kulübün kapısından siyaseti sokmadım. Bu kulüp bizim ortak malımız, ortak paydamız. Gecemi gündüzümü verdim. Ne hükümetten ne de yerel idareden ne bir ihale ne bir arazi aldım. Hem zamanımı hem enerjimi hem de paramı harcadım. Bugüne kadar ben Başkanlık değil hamallık yaptım. Ekmeğini yediğim kente hizmet etmek benim boynumun borcu.
Transfer politikası ve bütçesi:  Bu sezon daha genç ve ileriye dönük bir kadro kurmak istiyoruz. Bütçemizi 30 milyon TL olarak belirledik. Ama henüz bazı netleşmeyen şeyler var. Mersin İdman Yurdu’nun yükünü birkaç kişi kaldıramaz. Artık süper ligde olan bir kulübüz. Daha kurumsal bir yapıda olmamız gerekiyor. Yönetici arkadaşlarımızın da taşın altına ellerini sokmaları gerekiyor. Bir kulüpte yönetici olmanın bedelini bilmeleri lazım.
Arena Stadı : Stadyumla ilgili gelişmeleri bende sporseverler gibi takip ediyorum. Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç Cuma günü Mersine gelecek. Bu konuyu kendisine soracağım. Sadece futbol stadı olursa bu bizim içinde büyük avantaj olur.
Altyapı : Sportif başarı ve başarısızlıklar maalesef altyapıya dikkatimizi yöneltmemizi engelledi. Burada fedakarca ve cansiperane çalışan hocalarımız var.  Bu konuda ciddi kararlar almamız gerekiyor. Altyapıya destek olmamız için tesisleşmemiz ve ayrıca parasal sıkıntılarımızın hafiflemesi gerekiyor.

Kaynak:paskolik.com

28 Mayıs 2012

Euro 2012 // A Grubu Takımlar ve Kadrolar


A Grubu :
  • Çek Cumhuriyeti
  • Polonya
  • Rusya
  • Yunanistan

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı Aday Kadrosu:
Kaleciler: 
Petr Cech (Chelsea), Jaroslav Drobny (Hamburg), Jan Lastuvka (Dnipropetrovsk), Tomas Grigar (Teplice)

Savunma:
Theodor Gebre Selassie (Liberec), Roman Hubnik (Hertha Berlin), Michal Kadlec (Bayer Leverkusen), David Limbersky (Viktoria Plzen), Daniel Pudil (Cesena), Frantisek Rajtoral (Viktoria Plzen), Tomas Sivok (Beşiktaş), Marek Suchy (Spartak Moskova)

Orta Saha: 
Tomas Hubschman (Shakhtar Donetsk), Petr Jiracek (Wolfsburg), Daniel Kolar (Viktoria Plzen), Milan Petrzela (Viktoria Plzen), Vaclav Pilar (Viktoria Plzen), Jaroslav Plasil (Bordeaux), Jan Rezek (Anorthosis Famagusta), Tomas Rosicky (Arsenal)

Forvet: 
Milan Baros (Galatasaray), David Lafata (Jablonec), Tomas Necid (CSKA Moskova), Tomas Pekhart (Nürnberg)

Polonya Milli Takımı Aday Kadrosu:
Kaleciler:  
Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Bialystok), Wojciech Szczesny (Arsenal), Przemyslaw Tyton (PSV Eindhoven)

Savunma: 

Sebastian Boenisch (Werder Breman), Marcin Kaminski (Lech Poznan), Damien Perquis (Sochaux), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia Warsaw), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznan)

Orta Saha: 

Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafal Murawski (Lech Poznan), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Eugen Polanski (FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny), Rafal Wolski (Legia Warsaw) 

Forvet: 
Pawel Brozek (Celtic), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96) 


Rusya Milli Takımı Aday Kadrosu:
Kaleci:
Igor Akinfeev (CSKA Moskova), Vyacheslav Malafeev (Zenit St Petersburg), Anton Shunin (Dinamo Moskova)

Savunma:
Aleksandr Anyukov (Zenit St Petersburg), Aleksei Berezutski (CSKA Moskova), Sergei Ignashevich (CSKA Moskova), Vladimir Granat (Dinamo Moskova), Yuri Zhirkov (Anzhi Mahaçkale), Dmitri Kombarov (Spartak Moskova), Roman Sharonov (Rubin Kazan), Kirill Nababkin (CSKA Moskova)

Orta saha:
Igor Denisov (Zenit St Petersburg), Konstantin Zyryanov (Zenit St Petersburg), Roman Shirokov (Zenit St Petersburg), Denis Glushakov (Lokomotiv Moskova), Igor Semshov (Dinamo Moskova), Marat Izmailov (Sporting Lizbon), Alan Dzagoev (CSKA Moskova)

Forvet:
Andrey Arshavin (Zenit St Petersburg), Aleksandr Kerzhakov (Zenit St Petersburg), Aleksandr Kokorin (Dinamo Moskova), Roman Pavlyuchenko (Lokomotiv Moskova), Pavel Pogrebnyak (Fulham)


Yunanistan Milli Takımı Aday Kadrosu:
Kaleci:
Costas Chalkias (PAOK), Michalis Sifakis (Aris), Alexandros Tzorvas (Palermo).

Defans: 
Vassilis Torosidis (Olympiakos), Sokratis Papastathopoulos (Werder Bremen), Avraam Papadopoulos (Olympiakos), Iosif Cholevas (Olympiakos), Stelios Malezas (PAOK), Giorgos Tzavelas (Monaco), Yiannis Maniatis (Olympiakos), Kyriakos Papadopoulos (Schalke).

Orta saha: 
Giorgos Karagounis (Panathinaikos), Costas Katsouranis (Panathinaikos), Giorgos Fotakis (PAOK), Alexandros Tziolis (Monaco), Costas Fortounis (Kaiserslautern), Panagiotis Kone (Bologna), Yiannis Fetfatzidis (Olympiakos), Sotiris Ninis (Panathinaikos), Grigoris Makos (AEK Athens).

Forvet: 
Georgios Samaras (Celtic), Dimitris Salpigidis (PAOK), Kostas Mitroglou (Atromitos), Nikos Lymberopoulos (AEK Athens), Theofanis Gekas (Samsunspor)


Maçların Programı:

8 Haziran 2012
18:00
Polonya  v  Yunanistan Ulusal Stadyum, Varşova
8 Haziran 2012
20:45
Rusya  v  Çek Cumhuriyeti Şehir Stadyumu, Wrocław
12 Haziran 2012
18:00
Yunanistan  v  Çek Cumhuriyeti Şehir Stadyumu, Wrocław
12 Haziran 2012
20:45
Polonya  v  Rusya Ulusal Stadyum, Varşova
16 Haziran 2012
20:45
Çek Cumhuriyeti  v  Polonya Şehir Stadyumu, Wrocław
16 Haziran 2012
20:45
Yunanistan  v  Rusya Ulusal Stadyum, Varşova
Adem Büyük & Mersin Sevgisi

Bizimle sadece 6 ay kaldı ama ne biz ona, nede o bize doyamadı.Kalsaydı bizimle kral olurdu bu tribünlerde ama kısmet değilmiş.Başka bahara kaldı diyorduk ki geçtiğimiz sezonun devre arası Adanaspor ile adı anılmaya başladı.Ama Adem daha fazla para veren Adanaspor'u değilde Kasımpaşa'yı tercih etti.Adem'i bu tercihe iten sebep neydi tam anlayamamıştık ki dün bize bu tercihinin nedenini Adana tribünlerine yaptığı 33 işareti ile belli etti.Yaptığı doğrudur diyemem çünkü kaybetmiş bir takımın taraftarına daha tevazu ile yaklaşmak gerek diye düşünüyorum.Hele ki takımı uzatmaların son bölümünde golü yemişse.Her neyse Adem'in yaptığı birçok kesimi rahatsız etse de bize olan sevgisi ve samimiyeti bizleri aşırı derecede mutlu etti.Süper ligdeki ilk karşılaşmamızda eminim ki bu tribünlerde O'nu tekrar bağrına basacak.İnşallah o başka bahara da en kısa zamanda kavuşacağız.

Yerel Transfer: Altan Aksoy

Bir dönem Mersin İdman Yurdu formasını terleten sevgili Altan Aksoy yeniden Mersin'de.Bu büyük transferi ise herhangi bir kulüp değilde basın yaptı.Mersin'in en iyi haber sitesinden biri olan paskolik.com yazar kadrosuna artık Altan Aksoy'uda ekledi.Esat Durak, Ali Şanlı ve Aykut Püskül gibi isimlerin yanına, farklı takımlarda farklı tecrübeler edinen Altan Aksoy'unda katılımı gerçekten müthiş oldu.Bu güzel transferden ötürü paskolik.com'u tebrik ederiz.

Red Devils Blog

Bir Volkan Demirel Klasiği

"Ben seni yazdım oğlum, seni evden aldırmazsam ben de Volkan Demirel değilim"

Ne kadar klişe bir söz değil mi...
Ne yazık ki bu sözler bir ülkenin milli takımını koruyan kaleciye ait.Ne yazık ki o milli takım bizim milli takımımız.
Şimdi bu sözlerin sahibi çıkmış kendini savunuyor.Kendini haklı görüyor.Evet belkide haklıdır.Belki bu kadar sinirlenmesi için damarına çok fena bir şekilde basmışlardır.Fakat bu işin bahane tarafıdır.Bir insanı tanımlayan özellikleri davranışlarıyla ölçülür.Volkan Demirel'i ise davranışlarıyla epey tanıdık.

Ne yazık ki...

Euro 2008 Çek Cumhuriyeti maçı ve son dakikalar...

Pozisyonun ardından...
Bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisi.Başrolde yine malum şahıs...
Şimdi bunlar bir kaç örnek.Eğer biraz daha araştırsak en az 5 tane daha böyle bir olayla karşılaşırız.Bunların hepsinde Volkan haklı diyelim.Peki bugünkü olaya ne demeli.Resmen mafya gibi adama gelip seni evinden aldırırım ne demek.Kardeşim biz muz cumhuriyetin demi yaşıyoruz.

Ya sen kimsin Volkan?
Nesin?
Necisin?
Arkanda nasıl bir güç var senin?
Yarın bir maçta kale sana verilmezde başka bir oyuncuya verilirse ne olacak?
Onuda kesin ölümle tehdit edersin.
Yeter artık.
Sen ve senin gibiler bu ülke futboluna zarar veriyor.
Düzelmeyede niyetiniz yok.
Ama suç sende değil.
Suç;
Senin nasıl bir kişilik olduğunu bildikleri halde korkularından dolayı sana o milli formayı layık görenlerin...
Onlara da yazıklar olsun...