6 Ekim 2012

Abdullah Avcı ve İstanbul Karması


Bazı rüyalar her zaman güzel bitmez.Mesela Guus Hiddink mili takımımızın başına geçtiğinde harika hayaller kurmuş rüyalar alemine dalmıştık.Hiddink bize çöldeki ''serap'' olacaktı...

Geldiği ilk gün hedef; ''Euro 2012 değil, Brasil 2014'' demesine rağmen biz ısrarla Euro 2012 dedik sonunda kaba bir terimle parasını verip gönderdik.O kariyerde bir teknik adama yakışmayan bir gönderiliş görüntüsü sergiledik.Oysa Hiddink'i getirmek için ne cakalar atmıştık.Geldiğinde Lionel Messi bir İstanbul takımına transfer olmuş gibi gündem yarattık.Giderken arkasından bu adam teknik direktör bile değil yaftasını yapıştırdık.

Olmadı maya tutmadı...

Yeni bir heyecan ve basına yeni bir malzeme lazımdı ki Abdullah Avcı imdadımıza yetişti.Sağ olsun O'da basına istediği malzemeyi fazlasıyla verdi.Bundan bir süre önce Abdullah Avcı'nın Mert Günok tercihi hakkında nacizhane bir şeyler karalamıştık.Bu yazımızı şurdan okuyabilirsiniz.O yazımda tercihlerine saygı duymamız gerektiğini ve Mert Günok'u suni gündem yaratarak yıpratmamız gerektiğini belirtmiştik.Bugünde fikirlerim büyük oranda değişmedi ama bu seferki milli takım tercihi nedense benimde içime sinmedi.Mesela Aydın Yılmaz.Avcı ile daha önce çalışmış ve onunla beraber gösterdiği performans ile kendisine önemli bir kredi sağlamıştı.Son iki sezondur da belli bir kıpırdanma var.Ama asla ilk 11 oyuncusu olacak bir potansiyeli yok.En azından şimdilik.Bir Semih Şentürk performansı gösteriyor ki gelecek adına önemli bir gelişme.Davet edilmesine katiyen bir lafım yok ama eksik bir şeyler var...

Kadroya göz attığımızda Caner Erkin dışında çizgi oyuncu olarak tabir edeceğimiz bir kanat oyuncusu Aydın var.Hamit'te kanatta oynayabilen bir isim ama göbek oyuncusu orijinli olduğu için genelde maçı sahanın ortalarında bitiren bir isim.Hal böyle olunca Aydın Yılmaz, Galatasaray'daki gibi sonradan oyuna girecek görüntüsü oluşturuldu Abdullah Avcı tarafından.Sağ kanat organizasyonu belli ki düşünülmüş.Peki ya sol kanat? Soldaki ilk tercih Caner olacak gibi.Avcı'nın Caner'lede bir mazisi var.İyi güzelde, Caner bu yoğun maç temposundan dolayı maçın sonlarına doğru yorulduğunda bir Olcan Adın hamlesi düşünülemez miydi? Aydın Yılmaz sırf İstanbul'da ikamet ettiği için mi tercih edildi.Yada yedek kaleci konumundaki Cenk.. Sanırım İstanbul ayrı bir devlet Anadolu ayrı bir devlet.Tıpkı Rusya'daki başkent Moskova'nın ayrıcalıklı olduğu gibi...

İşte aday kadromuz;
FENERBAHÇE: Bekir  İrtegün, Caner Erkin, Egemen Korkmaz, Mert Günok, Gökhan Gönül, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal, Volkan Demirel.
GALATASARAY: Aydın Yılmaz, Burak Yılmaz, Emre Çolak, Hakan Balta, Hamit Altıntop, Selçuk İnan, Semih Kaya, Umut Bulut.
BEŞİKTAŞ: Cenk Gönen.
ATLETICO MADRID: Arda Turan, Emre Belözoğlu.
BAYER LEVERKUSEN: Ömer Toprak.
LIVERPOOL: Nuri Şahin.
GREUTHER FURTH: Sercan Sararer.
RENNAIS: Mevlüt Erdinç.
STUTTGART: Tunay Torun.
WERDER BREMEN: Mehmet Ekici.


5 Ekim 2012

Kazan Kaynarken...


Kuzey kale arkası Şeytanlar Grubu yönetimdeki bazı isimleri hedef alan açıklamalar yaptı, yapıyor, yapacak...
Devamı gelecek yani...
Onlar açıklama yapınca muhalefet etmek güney kale arkası Şeytanlar Grubu'na düşüyor.Sizin anlayacağınız ortalık toz duman.

Herkes bir taraftarlık ruhuna bürünmüş gidiyor.
Siz-biz kavgası gündemde...
Mersin İdman Yurdu'na gönül verenler parçalara bölünmüş herkes bir isim bulup taraftar grubu kurma derdinde.

Bunlar bir yana...
Asıl bomba ise yönetimden geldi!
Güney kale arkasında ikamet eden Şeytanlar Grubu bünyesinde aktivitelerine devam eden Üni Şeytanlar Grubu'nu ziyaret eden Ali Kahramanlı haftanın bombasını patlattı.

Maksat ve niyetin ne olduğu açık açık ortada.Sanırım bazı noktalara mesajı daha net iletmek istediler.Bundan sonra hamlenin hangi taraftan geleceğini kestirmek çokta güç değil.

Şimdilik uzaktan izlemeye devam...