22 Ekim 2012

Taraftar Analizileri # Kasımpaşa Maçı


Ahmet Selim Kahraman, İstanbul'da ilim tahsil eden samimi Mersin İdman Yurdu taraftarlarından sadece birisi... 
 
Kendisi ile tanışmamız sosyal medya üzerinden oldu ama inanın Mersin'de tribünde maç izlediğim kardeşlerimden hiç bir farkı yok nazarımda. Samimi bir insan ve en önemlisi tribünlere oynamadan analiz yapıyor. O'nun kaleminden Kasımpaşa maçımız;

 
İstanbul'da yaşayan bir Mersin taraftarı için naçizane benim için önemli bir maçtı. Güneşli bir İstanbul ertesinde Mersin'den gelen 1 otobüs ve İstanbul'daki taraftarlarımızla tribündeki yerlerimizi aldık. Açıkçası maçtan önce çok umutluydum. Özellikle ilk 11'i gördükten sonra daha da umutlandım. 

Maçın başından ilk golümüze kadar ortada olan bir maç vardı. İlk golden 5-10 dakika öncesinde oyunu rakip alana yığmamızın karşılığını gol ile aldık. Güzel bir Nobre golüydü. 

İkinci golümüzde Mustafa Keçeli'nin de itiraf ettiği gibi herkes dışarıya giden bir orta beklerken top ağlarla buluştu. Buna Keçeli dahil taraftarlar inanamadı. Şu ana kadar giden her şey maalesef iki saçma sapan değişiklik ile son buldu.

Culio sakatlandıktan sonra yerine değişiklik yapılması tamam hoş da, neden bu isim bir stoper ? Değişikliğin dakikası 64. Soruyorum size 64. dakikada yapılan bu değişiklik takımı tamamen geriye çekmek değil de nedir ? Zaten o dakikadan sonra kalemize gelen atakları püskürtmemize rağmen ileride saçma sapan top kayıpları ve her zamanki hastalığımız kontratak özürlülüğümüz ile devam etti. Nurullah Hoca vazgeçemediği formsuz Murat Erdoğan'ı da oyuna alarak bizlere Mersin Kanser Yurdu'nu yaşatmadaki katkısını ortaya koydu. Arkasından Sehiç'in hatası sonucu gelen gol ve son dakika kimsenin hatırlamak istemediği o an. Ufak boyuyla kafaya çıkan Adem Büyük'e izni veren savunmaya ayrıca bir alkış. 90 dakika iyi savunma yapıp son dakika nasıl berbat edilir bize net şekilde gösterdiler. Maalesef çok ama çok değerli bir 3 puandan olduk.

Maçın 2 adamı vardı. 2 tane sahada duran mücadele eden ismi. Biri o kadar eleştirildiği zaman da bile çıkıp formasını terleten Nduka diğeri de sahanın her yerine ayak basan Nobre. Bir bakıyoruz savunmada bir bakıyoruz orta sahada presde,bir bakıyoruz hücumda. Savunmada Aydın Toscalı'yı başarılı buldum.(Alternatifin Stepanov olduğu düşününce kesinlikle başarılıydı). Sehic keşke o hatayı yapmasaydı o ana kadar kalede her zamanki gibi güvenini veriyordu. Maç sonu ağlayarak sahadan çıktı eminim bizler kadar üzüldü. 

Tribünümüz fena değildi. Yandaki yaş ortalaması 14-15 olan grupla ufak çaplı husumetler oldu ancak yerel basına yansıdığı gibi abartılacak durum yok.

Nurullah Hoca maalesef bu sonucu almamızdaki baş mimardır. Oyuna kesinlikle yanlış müdahale etti. Gönül isterdi 3 puan alalım buraya uzun uzadıya analizli yazalım ama bunu yazarken bile kahroluyoruz.Umutlarımız tükeniyor maalesef önümüzdeki maçlar çok zor. İnşallah hakkımızda hayırlı olur.