7 Ocak 2013

Mert Nobre Karmaşası

Dün akşam Beyaz TV Spor Muhabiri Sayın Mustafa Çevik'in şu tweetini gördük:
Bunları Nobre'nin söylediğini ifade etti. Beyaz TV'yi açtığımızda Sinan Engin ile Ahmet Çakar Nobre'yi tartışıyorlardı.  Anadolu takımlarından haberi olmayan Ahmet Çakar da düz mantıkla Nobre'yi satarsak %80 küme düşeceğimizi söyledi. Neyse buraları geçelim.

Ertem Şener Nobre ile olan telefon görüşmesini yayınladı:


-"Sana gelen bir teklif var mı Nobre ?" diye sordu. Nobre telaşlı bir şekilde "-vallahi ben bilmiyorum,bilmiyorum"

-"Peki teklif gelirse oynamak ister misin?"


-"Evet evet evet"


Konuşma bundan ibaret. O konuşmadan sonra başkanımız Sayın Ali Kahramanlı canlı yayına bağlandı, hemen hemen çoğu ifadesini aldım. İfade birebir şöyle:

Nobre ile görüştük sezon başlar başlamaz haber çıktı ama Nobre biliyorsunuz Mersin'de. Ne Fenerbahçe ne başka bir takımdan resmi teklif gelmedi.Gelse bile böyle bir şey olmayacağını söyledik. Nobre'ye ihtiyacımız var. Bununla ilgili son sözüm Nobre bizde. Biz Nobre'yi parayla satacak durumda değiliz.


Daha sonra Ertem Şener Aykut Kocaman'ın ilk 11'inde Nobre'nin olduğu söyledi, Ali Kahramanlı yine bize gelen bir teklif yok dedi.


Tweet ve telefon konuşmalarını ele alınca ortada bir arapsaçı durumu var. Ortada bir teklif yokken basının Nobre'yi bir Trabzon'a, bir Fenerbahçe'ye göndermesi tamamen gündem doldurma çabasından ibaret olabilir.

Anlamadığım diğer nokta da Ali Kahramanlı ve Mehmet Işık toplantından sonra her defasında "SATMAYACAĞIZ" açıklamasına rağmen neden her defasında Fenerbahçe'ye transfer ediliyor anlamış değilim.Eğer amaç fiyat yükseltmekse o hamlenin pek geçerliliği kalmadı.Fakat Ali Kahramanlı ısrarla satmak istemediklerini söyledikçe Nobre bir takımda transfer olmaya devam ediyor. Ali Kahramanlı'nın dünkü açıklamasından sonra Nobre %70 takımda gibi...


İşin komik kısmı Nobre gitmek istiyor ama ortada bir teklif yok. Ya da Nobre'ye gelen bir teklif var ama yönetim ve hocanın bundan haberi yok. Tabi bunlar ihtimaller dahilinde olan durumlar.

Nobre kalırsa kesinlikle faydasını her anlamda görmeye devam edeceğiz. Ancak bu transfer söylentileri Nobre'de bir performans düşüklüğü, yönetim ve hoca ile zıtlaşmasına kadar gidebilir. İşte bu durum tamamen bize zarar verir.

Olur da bu söylentiler tamamen fiyat yükseltmek için ise, ve Nobre satılırsa kesinlikle oyuncu takası + para durumu ile değerlendirilmeli.

Bu yüzden satılmalı diyenler de satılmamalı diyenler de haklı.


Önümüzde günler ne gösterecek çok merak ediyoruz.


Yeni bir yazıda görüşmek üzere...

Hiç yorum yok: