23 Ocak 2013

Orduspor Maçı; Futbolcu Performansları


David Bicik : Takımın yeni transferi olan Bicik , oyunun genelinde yaptığı kurtarışlar ve pozisyonlardaki dikkatli davranışları ile geçer not aldı .Özellikle karşılaşmanın ikinci yarısındaki Orduspor'un hücumdaki baskılı futbolu karşısında zorlanan Mersin defansının zaman zaman yaptığı hatalarda yaptığı doğru hamleler ile göz doldurdu.Bicik ilerleyen haftalar için umut verdi diyebiliriz.

Stepanov : Dün Ordu deplasmanında izlediğimiz Stepanov, ilk yarıdaki performansından çok farklıydı.Bu farkı yaratan unsurlar, yeni transfer Mitrovic ile olan uyumu, birebir pozisyonlarda daha çok mücadele etmesi ve defans arkasına atılan toplarda daha dikkatli olmasıydı.

Ivan de Souza : Ivan Ordu karşısında hem defansif, hem de ofansif özelliklerini sahaya yansıtarak, takımın itici gücü oldu.Yaptığı kıvrak hareketler ve attığı önemli paslar ile Mersin İdmanyurdu'nun rakip kalede pozisyonlar bulmasına önemli katkı sağlayan İvan, tam not aldı diyebiliriz.

Serkan Yanık : Kupa maçlarında stoper sıkıntısından dolayı defansın göbeğinde görev alan Serkan, Ordu deplasmanında asıl mevkisi olan sağ bekte başladı.Serkan Yanık mücadeleci oyun karakterini sahaya yansıtarak Barral , Stancu ve Monje gibi önemli isimleri zorlayarak takım defansına katkıda bulundu.Zaman zaman da kanattan yaptığı bindirmeler ile hücuma destek veren Serkan, iyi bir maç çıkarttı.

Milan Mitrović : Performansı merakla beklenen yeni transfer Mitrović , rakip Orduspor'un Mersin kalesinde tehlike doğurduğu hemen hemen her pozisyonda doğru zamanlamalarda yaptığı müdahaleler ile göz doldurdu.Sanki sezon başından beri Mersin İdmanyurdu'nda forma giyiyormuş gibi oynayan ve Stepanov ile iyi bir ikili olmayı başarabilen Mitrović, gelecek haftalar için umut verdi.

Murat Ceylan : Ben Yahia'nın Afrika Kupası'nda olması, kuşkusuz en çok Murat Ceylan'a yaradı.Nurullah Sağlam döneminde çok fazla forma şansı bulamayan deneyimli oyuncu, dün Ordu'da ilk yarıda iyi mücadele etti; üretkenlik anlamında da hücuma katkıda bulundu fakat II.yarı için aynı şeyleri söylemek mümkün değil..Maçın II. yarısındaki Orduspor'un atakları ve orta sahayı seri paslarla geçmelerinde, Murat Ceylan & Hakan Bayraktar ikilisinin fiziksel olarak oyundan düşmeleri doğrudan etken oldu diyebiliriz.Kısacası dün Ordu'da iki farklı Murat Ceylan izledik denilebilir.

Hakan Bayraktar : Takımın ihtiyar delikanlısı Hakan Bayraktar , lige verilen arada "Gitti, gidecek." derken takımdan ayrıldı ve takıma geri döndü. Giray Bulak sezonun II. yarısında Hakan Bayraktar'ı takımında ısrarla görmek istedi. Hakan da dün Ordu karşısında oynadığı futbol ve verdiği mücadele ile joker oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi. 36 yaşında bir oyuncu düşünün; yeri geliyor asıl mevkisinde oynamıyor, yeri geliyor kendinden yaşça genç oyunculardan daha fazla koşuyor..Hakan bu takımın vazgeçilmez bir oyuncusu.90 dakika oyuncusu olmayabilir.Burada hamleyi yapması gereken oyuncunun antrenörüdür.Eğer antrenör 36 yaşında bir oyuncuyu 90 dakika oynatıp maçın son bölümünde oyundan düştüğünü görmesine rağmen oyundan almıyorsa suçu oyuncuda görmek doğru olmaz.

Juan Emmanuel Culio : Takımın hücumda beklentileri en yüksek oyuncusu Culio, yine beklentilerin altında bir performans sergiledi. Dün saha içinde rakip oyuncularla, saha dışında da Orduspor taraftarı ile mücadele eden Arjantinli oyuncu, Umbides'ı geçmekte zorlandı; Ali Çamdalı ile girdiği birebir pozisyonlarda etkisiz kaldı. İlk devre oynadığı tüm maçlarda olduğu gibi , sezonun II. yarısının henüz ilk maçı olan Orduspor maçında da agresif tavırları ile dikkat çekti ve hakemle çok sık diyaloğa girip sarı kart gördü.

Burhan Eşer : Süper Lig'de Mersin İdman Yurdu forması ile ilk maçına çıkan Burhan, beklentilerin üzerinde bir performans sergiledi. Sağ kanattan gelişen ataklarda önemli tehlikeler yaratan oyuncu, zaman zaman da forvet arkasında Nobre'yi gol pozisyonlarına sokmaya çalıştı. Nduka'nın attığı golde doğrudan etkisi olan Burhan, ilerleyen haftalarda da takımın hücumda etkin rol oynayacak ismi olacak gibi görünüyor.

Nduka Ozokwo : Takımın başına Giray Bulak'ın geçmesiyle daha fazla forma şansı bulan Nduka, kendisini kanıtlamak için elinden geleni yapıyor.Ordu deplasmanında da ilk 11'de sahaya çıkan oyuncu, Agustín ve Roversio karşısında oldukça etkiliydi. Attığı golde, Burhan'ın gönderdiği topta defans arkasına iyi sarkıp, topu kontrol ettikten sonra yaptığı gol vuruşu, kendisini gün geçtikçe geliştirdiğinin bir göstergesi. Nduka takımın önemli bir parçasıdır. Zaman zaman gereksiz top kayıpları yapıyor olsa da , düzenli forma şansı buldukça bu hataları aşabilecek düzeyde bir oyuncu olduğu bir gerçek.

Mert Nobre : Ligin ilk yarısında oldukça iyi bir performans sergileyip 9 gol atarak devre arası transferinin gözde ismi olan Nobre, Mersin İdmanyurdu'nda kaldı ve takımı ile iyi bir kamp dönemi geçirdi. Dün oynanan maçta istediği topları almakta zorlanan deneyimli oyuncu, çok net gol pozisyonları bulamadı. Buna rağmen sık sık orta sahaya gelip top alan ve ataklara yön veren Nobre, istekli ve hırslı oyunu ile dikkat çekti.

1 yorum:

Burçin Gören dedi ki...

İncelemeleriniz çok başarılı, görüşlerinize katılıyorum. takımın bence en önemli eksiği,
özellikle deplasmanlarda ve önde götürdüğü maçlarda oyuna girecek, sprinter, süratli bir kontraatak oyuncusu.