5 Şubat 2013

Es Es Maçı Futbolcu Performansları

Eskişehir maçında futbolcuların bireysel performanslarını merak edenler için...


David Bicik: Ordu ve Sivas maçlarında olduğu gibi, Eskişehirspor maçında da temkinli davranan ve doğru zamanlamalar ile önemli pozisyonların gole dönüşmesini engelleyen Bicik, iyi bir maç çıkarttı.

Ivan de Souza: Karşısında Causic gibi etkili bir isme karşı oynamasına ve Veysel Sarı'nın kanattan yaptığı ani çıkışlara rağmen görevini kusursuz yaptı diyebiliriz.Maçın ilk yarısında hücumda kanattan getirdiği toplarla Nobre,Culio ve Nduka'yı gol pozisyonlarına sokarak da ofansif oyun karakterini ortaya koydu.Maçın kinci yarısında Eskişehir'in baskılı oyunundan dolayı fazla ileriye çıkamamasına rağmen , zor bir deplasmanda iyi işler başardı.

Mitrovic: Mersin İdmanyurdu'nun II.yarının başlaması ile göze çarpan sağlam defans anlayışı, Eskişehir deplasmanında da kendini gösterdi.Takıma geldiğinde kısa bir süre içerisinde uyum sağlayan ve Stepanov ile iyi bir ikili olmayı başaran Mitrovic, ilk yarıda Nuhiu'ya, ikinci yarıda da Kamara'ya çok fazla pozisyona girme fırsatı vermedi.İstikrarlı çizgisini devam ettirmesini umuyoruz.

Stepanov: Takımın deneyimli defans oyuncusu Stepanov da tıpkı Mitrovic gibi oyuna iyi konsantre oldu ve neredeyse sıfır hata ile oynadı.Bu defans ikilisi eğer bozulmaz ve istikrarlı oyunlarını ilerleyen haftalarda da sahaya yansıtabilirlerse, takımın puan kayıpları en aza inecektir.

Serkan: Maçın tartışmasız en iyi oyuncusuydu.Türkiye'nin en formda hücum oyuncusu Erkan Zengin'e karşı oynamasına rağmen, Erkan'ı sezonun en kötü maçını oynamaya zorlamayı başardı.Zaman zaman Dede ve Diego'nun sol kanattan yaptığı çıkışlarda da doğru hamleler ve zamanında müdahaleler ile takımını rahatlatan isim olan Serkan, kusursuza yakın bir performans ortaya koydu.

Murat Ceylan: Çok koşup iyi mücadele etmesine rağmen bire bir pozisyonlarda etkili olamadı.Murat Defansa daha fazla yardım etmeli; hücuma da zaman zaman katkı sağlamalı.Lawal'ın takıma transferi sonrası MuratCeylan'ı ilerleyen haftalarda kulübede görebiliriz.

Hakan Bayraktar: Alper Potuk ve Tello ile girdiği ikili mücadelelerde başarılı olamadı.Buna rağmen iyi mücadele etti.Bazı önemli Eskişehir kontra ataklarını keserek defansını rahatlatmayı başardı.Maçın ikinci yarısında oyundan düştüğü bir gerçek; fakat bunda oyuncunun yaşının doğrudan etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Culio: Giray hoca eğer bu yazılanları okuyorsa, ona açık mektup: Culio'dan faydalanmak istiyorsan onu forvet arkasında oynat hocam.Culio Galatasaray'da da, Orduspor'da da hücumun solunda görev yapan değil, "10 numara" pozisyonunda yani forvet arkasında oynayan bir oyuncuydu.Culio kanatta birebirde adam geçemez.Diyelim ki bunu bazı pozisyonlarda başardı.Sürekliliği olmaz..Culio'yu Alex modeli gibi kullanırsanız hem gol atar, hem gol attırır.Kaleyi daha iyi görür, şut çeker, pas dağıtır.Eskişehir'de Veysel ile Cauisic'in rahat vermediği Culio'ya, pazar günü Gökhan Gönül ile Meireles birebir pozisyonlarda hiç kaybetmezler..

Nduka: Nduka aldığı topları iyi kullanamadı.Oyunun iki yarısında da bulduğu pozisyonlarda başarılı olamadı.Topla çok hızlı çıkmasına rağmen verdiği paslarda zamanlama hatası yapan, zaman zaman da şahsi oynayan Nduka, Eskişehir'de beklentilerin altında bir performans sergiledi.

Burhan Eşer: Maça farklı duygular ile çıkan Burhan, oyun genelinde vasatı aşamadı.Bazı oyuncularda zaman zaman form düşüklüğü görülebilir.Eskişehir deplasmanında Burhan'da da bir form düşüklüğü söz konusuydu ama kendisini çabuk toparlayacağından eminim.

Mert Nobre: Ligin en deneyimli golcüsü Nobre, maçın ilk yarısında bulduğu 2 3 net gol fırsatını değerlendiremedi.Eskişehir defansını bu kadar kötü yakalamışken, Nobre girdiği bu pozisyonlardan en az birini gole çevirebilseydi, bugün daha farklı şeyleri konuşuyor olabilirdik.Nobre'nin Fenerbahçe maçında gol ya da goller atarak kendisine gelmesini umuyorum.

2 yorum:

selaminko dedi ki...

joseph boum noldu yaw?

Hasan Doğan dedi ki...

Joseph Boum sakat...