24 Şubat 2013

Olmasaydı Sonumuz Böyle


                Her galibiyette sonra bir zafer şarkısı çalarsın ya, hani iki dudağının arasında yer edenlerden. Biz o şarkıyı söylemeyi unuttuk. Ne aklımızda zafer çığlıkları, ne de yeşeren umutlarımız kaldı.

                Bize her yeni başlayan umudun ardından sadece Ahmet Kaya’nın “Göğsüm daralıyor yüreğim kanıyor olmasaydı sonumuz böyle” kaldı.

                Oysa 29 sene bu umutla yaşamıştı insanlar. 29 sene boyunca Ege’de, İç Anadolu’da otobüs durağından bozma statlarda inadına desteklemişti bu takımı. 29 sene şampiyonluk sonrası ne de güzel atılmıştı ya o başlık: “Hanginiz sevdiğini 29 sene beklediniz?”  O insanların el bebek gül bebek büyüttüğü İdman Yurdu hayallerinin odak noktasında bir kere daha dibe vurdu.

                Dünden beri nutkum tutuluyor, dört duvar üzerime üzerime geliyor. 29 senelik hayallerimiz 2 senelik zulüm için miydi? Bunun için mi bekledi bu insanlar bu günleri? Keşke diyor insan keşke böyle olmasaydı keşke hep orada kalsaydık da bu kadar üzülmeseydik. Keşke siyasetin malzemesi olmasaydı da biz yine Beykozlarla,Kırıkkalelerle,Tokatsporlarla maç yapsaydık.

                Olmadı önce koca çınarı rantçılara,kamyonculara,işbilmez şeref yoksunlarına teslim ettik. O insanların kulübü babalarının malı gibi görmesine göz yumduk. Bir baktık ki x parti il başkanlığına dönmüş.

                Şimdi her şey bitti.  Düşerek istifa ederim diyordun ya Ali Kahramanlı bence o kadar bekleme. Lig bittiğinde o kadar borçla kimse orada duramaz zaten. Allah’tan ümit ediyorum ki bu kulübe yaptıklarınız inşallah malınızdan çocuğunuzdan bütün sevdiğiniz değerlerden çıkar.

                Çünkü sizler bölünmüş olmasına rağmen çoğu Süper Lig taraftarından daha fazla inanmış bu taraftarlara layık değilsiniz.

                Bir taraftan yüreğim kan ağlıyor diğer taraftan “olsun be” diyorum. Olsun, bu takımı 2.liglerde tanımadık mı? En azından siyasete kamyoncuya bulaşmamışken tanımamış mıydın? Bu kadar borçla belki oraların çok daha altını göreceğiz ama biz bunu maalesef hak ettik. Göğsümüz daralıyor yüreğimiz kanıyor olmasaydı sonumuz böyle…
                

Hiç yorum yok: