6 Mart 2013

Cüneyt Çakır


Aslında fena maç yönetmiyordu... Taki 55. dakikaya kadar! Pozisyonu süzemedi ve sarı kartın dahi ağır olabileceği bir anda kırmızıyı çıkarıverdi. Daha önce İngilizler alehine 4 kırmızı kart daha çıkaran Çakır için, uzun bir süre ''Avrupa'daki gururumuz Cüneyt Çakır'a dev bir görev verildi'' nidalarını duyamacağız gibime geliyor. Zira İngiliz lobisi çok güçlüdür ve bunu kolay kolay hazmedemezler.

Geçen sezon devler liginde yarı finalde Barcelona karşısında Chelsea'li Terry'ye de kırmızı kart çıkaran Çakır, maç sonunda Chelsea'nin tur atlaması ve John Terry'nin olumlu açıklamalarından dolayı fazla konuşulmamıştı ama dünkü maçtan sonra tüm ada basını Çakır'ı yerden yere vurmuş durumda. Hatta maç sonunda Mourinho bile ''Bugün haksız bir galibiyet aldık'' açıklamasında bulundu.


Ligimizde maç başına ortalama 32 düdük çalan Çakar, dünkü maçın temposuna ayak uydurmuş ve maç sonunda toplam 19 düdük çalmıştı. İyi götürdüğü maçı bir anlık yanlış kararla alehine çeviren Cüneyt Çakır'ın formsuzluğu uzun zamandır vardı. Sezon başındaki Süper Kupa finalinden bu yanadır kendini bir türlü toparlayamayan Cüneyt Çakır son oynanan Akhisarspor-Elazığspor maçında da çok kötü bir yönetim ortaya koymuştu. Maçın spor basınımız adına küçük çaplı ve kayda değer olmadığını bildiğimiz için fazla konuşulmadı ama İlahi adalet tecelli etti.

Eee... Ne demişler; Alma mazlumun ahını...

Hiç yorum yok: