22 Mart 2013

Gündem: Kadro Dışı!

Son günlerde malumunuz Mersin İdman Yurdu'nda hareketli günler yaşandı. En önemli gelişme kuşkusuz kadro dışı kalan oyuncular ve ardı ardına yapılan açıklamalardı.

Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim kendilerine yapılan ödemeyi beğenmeyen ve futbolcuları örgütleyerek idmana çıkmama kararı alan ABİLER(!) için verilmesi gereken en doğru karar verildi.

Evet sahada yer alan futbolcuya ödemesi düzenli yapılması gerekir.

Peki 26 maçta 4 galibiyet alıp, sahada yokları oynayan ruhsuzlar ordusu prim mi bekliyordu?

Yapılan bu terbiyesizlik karşısında en doğru kararı veren başta Hakan Kutlu hocamızı tebrik ediyorum.

Mersin İdman Yurdu taraftarı gerekirse mücadeleyi A2 takımındaki çocuklarla da yapar ve emin olun 1 taraftar bile bundan gocunmaz.  Çünkü Süper Lig'e çıktığımızdan beri ruhunu sahaya yansıtan ve 90 dakika mücadele eden çok az oyuncu ve maç seyrettik.

Futboldan emekliliğini alıp uçakla Mersin'e geri getirilen Hakan Bayraktar;

Bu takıma en ufak faydası dokunmayan Mustafa Keçeli;

Kronik sakat İbrahima Yattara;

1 maç bile oynamayıp diğer oyuncuları örgütlemede büyük pay sahibi olan ve o formuyla TFF 2.Lig'de kendine zor takım bulacak olan Ömer Aysan;

Mersin gecelerindeki hızlarını ne idmanda ne de sahada verebilen Ozan ve Yenal Tuncer;

sizlere keşke emeklerinizden dolayı teşekkür edebilseydik ama emin olun hepinizi toplasak şu an Adana Demirspor'da oynayan Nurullah, geçen sene taraftarın her maçtan sonra illallah ettiğini Andre Moritz, Beto,Zurita olamazsınız.

Hakan Kutlu'dan en büyük beklentim sahada savaşan ve asla pes etmeyen bir mücadele görmek. Evet, belki şu andan sonra umutlarımız kaf dağının ardında. Ancak ne olursa olsun düşeceksek bile son ana kadar bu armaya yakışır bir şekilde mücadele edip gerekirse öyle düşelim.

Ve son olarak Sayın Ali Kahramanlı ve işbilmez yönetim. Umarız bu yaşananlardan ders alıp kurumsallaşma adına hamleler atarsınız. Eğer hala bu zihniyeti devam ettireceksiniz istifanızı vermeniz sanırım en isabetli kararınız olacaktır.

7 yorum:

turkusev dedi ki...

Ustam Jean-Jacques Gosso olayi nedir?

Ahmet Selim KAHRAMAN dedi ki...

Hakan Hoca Jean-Jacques Gosso ile yolların ayrılacağını söylemişti. Jean-Jacques Gosso sakat olduğundan dolayı takıma faydalı olamadığını belirtmiş ve alacaklarından vazgeçmiş yönetim de devam etme kararı almış şu an için devam ediyor ancak gelecek ne gösterir bilinmez

Adsız dedi ki...

Kardeş madem bu kadar yürekli yazı yazıyorsun.Peki bu kadar cesursun şu soruyu sorarmısın Yönetimle alacakları konusunu konuşmaya 5 futbolcu gidiyor.Diğer futbolcuların isteğiyle.keçeli,hakan,mehmet yıldız,nobre,culio.Şimdi yürekli kardeşime soruyorum.Culio ve nobre neden kadro dışı kalmadı.Bunları kadro dışı bırakacak yürek ne yönetimde var nede nobre ve culio neden kadro dışı bırakılmadı sorusunu soracak sende.Burda tamamen yabancı kayırması ve toplumun gazını alma çalışması var bu arada bir yanlışı düzelteyim keçeli ve hakanı ,hakan kutlu kadro dışı bırakmadı yönetim bıraktı.Hatta hakan kutlu bu futbolculara gelip kusura bakmayın benim sizle bir sıkıntım yok yönetimin kararı diye bir görüşme yaptı.İlk başta yazılarından umutlanmıştım ama ulusal basında kalemini silah gibi kullanan yazarlara benzemeye başladın.saygılarla...

Ahmet Selim KAHRAMAN dedi ki...

Adsız;

Üslubumun sert olduğunun farkındayım ve bunu bilerek yazıyorum. İstesem herkesin gönlünü hoş tutarak,kimseye dokundurmadan da yazılarımı yazabilirim. Peki bunun kime faydası olacak? 29 sene alt liglerde mücadele eden takımın hayali bu 2 sene için miydi?

Bu futbolcuları yönetimin kadro dışı bıraktığını biliyorum ancak son kararı yine Hakan Kutlu'nun verdiğini unutmayalım. Yönetimin şu an için Hakan Kutlu hocamıza güvenmekten başka şansı yok.

Culio'yu sezon başından beri eleştiren ve oynadığı maçlarda her daim vasatın altında olduğunu söyleyen yine bendim. Fakat bu takımda Culio kadar olamayan isimler var.

Nobre konusunda kadro dışı kararı vermek kime ne fayda sağlar? Bu oyuncu zaten sezon sonu serbest kalacak ve burada bile zar zor durdu. Bu konuda en suçlu taraf yine yönetim. Sezon başında ve devre arasında bu kadar Nobre nazı çekilmeseydi çok daha isabetli olacaktı. Nobre kadro dışı bırakılrısa haliyle " E sen bu adamı madem kadro dışı bırakacaktın sezon başından beri niye bu adamı takımda tutmak için çabaladın durdun?" diye sorarlar adama.

Gelelim sonuca; Culio ve Nobre'nin bu takımda sezon sonuna kadar devam etmesi taraftarıyım. Her şeye rağmen pozisyon üretmekte zorlanan bir orta sahaya rağmen Nobre elinden geleni bırakın elinden gelenin fazlasını yapıyor. Bu takımda en son suçlanacak isim Nobre'dir.

Bu takım durumdayken herkesin gönlünü hoş tutacağıma sert üslubu tercih ederim. Unutmayın, başka Mersin İdman Yurdu yok.

Saygılar

Adsız dedi ki...

Ahmet kardeşim eline saglık cok güzel yazmışsın. Cok güzelde cevap vermişsin bazı şahıslara :)

Adsız dedi ki...

1.dönem ki bir sahneyei anlatayım takım antrenmandan çık mıştı yarım saat sonra salonda çalışmaya gelen 3 futbolcu vardı.murat erdoğan,hakan bayraktar,keçeli vardı.Yani bu oyuncuların kadro dışı kalması çalışmama veya verimsizlik değil bu iki oyuncu zaten sakat olmadıkça ilk 11 de oynayan 2 futbolcu.Hocayla aralarında sıkıntı olmadığına göre sorun arkadaşlarının yönetimle görüşme steğini kırmamış olamamaları.O zaman para konusunda yönetimle görüşen diğer oyuncular neden kadro dışı kalamadı sorum bu.
Ama sende haklısın o kadar yanlışın yapıldığı bir ortamda 1 yanlışın kim hesabını soracak işin içinde olan biri olarak söyleyeyim en kötü hal futbolcunun ümidini kaybetmesi,o da şuan takımda var.Yönetim futbolcu para için oynar ilkesini bilmediği için.Sayın yazar biz gibi takımlarda futbolcu taraftar değildir.Para varsa oynar yoksa oynamaz.

Hüseyin Karabacak dedi ki...

Sonuna kadar haklı bir yazı olmuş.Mersin'e senin gibi realist adamlar lazım.Eline sağlık abi.