8 Mart 2013

Hakan Kutlu ve Mersin İdman Yurdu Geleceği


Giray Bulak’tan boşalan teknik direktörlük görevine bugün itibariyle Hakan Kutlu getirildi. Öncelikle kulübümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umarım onunla birlikte hasret kaldığımız oyun ve başarılara bir an önce kavuşuruz.

Nurullah Sağlam’ın gidişinden sonra olduğu gibi Giray Bulak’ın gidişinden sonra da “Sizce kim gelmeli?” anketleri yapıldı. Açıkçası bu anketin anlamsız olduğunu düşündüm. Keza ligin dibine demir atmış bir takıma gelecek standartlar hocalar az çok bellidir: “ Güvenç Kurtar, Ziya Doğan, Giray Bulak, Yılmaz Vural” Biz ilk tercihimizi Giray Bulak’tan yana kullandık ve beklediğim gibi de onunla başarı sağlayamadık.
Bir de bu kategorinin dışında bir isim var: “Hakan Kutlu” Burada şu soru akıllara gelebilir:

-Hakan Kutlu çok mu iyi durumda olan takımları çalıştırdı?

Hakan Kutlu’nun Ankaragücü dönemini eğer başarısızlık olarak algılayan varsa futbol bilgisini sorgulamalı derim. Kendinden öncekilerin bıraktığı enkazı sırf Ankaragücü’ne olan bağlılığı sebebiyle devralan bir isimdir Hakan Kutlu. Takımdaki bütün oyuncuları altyapıdan kurulu bir takımı çalıştırıp küme düşürmek Hakan Kutlu’nun suçu değildir.

Peki bu süreçte takımın başında olmalı mıydı? Hem evet hem hayır sorularının da gerekçesi haklıdır.
                
Hayır, bu kulübü daha iyi tanıyan ve tecrübeli bir isim olmalı diyene de katılırım.
                
Evet, Hakan Kutlu adam gibi adamdır, bu saatten sonra takıma hava katacak bir isim anlamında en iyi seçimdir. Çünkü bu saatten sonra ne kadro kalitenizin önemi var ne de taktik meselelerinin. Bu saatten sonra bu takıma inanç aşılayacak bir isim gerekiyordu ve bu Hakan Kutlu olmalıydı.
                
Bir de şunu düşünmek lazım. Acaba tecrübeli isimlere teklif götürülseydi kabul ederler miydi? Ben buna da pek ihtimal vermiyordun açıkçası.
                
1.5 yıllık anlaşma yapılması her anlamda isabetli olmuş. Hakan Kutlu ile geleceğe dönük bir yapılanma yapılabilir ve bunun için de ideal isimlerden kendisi.
               
Umarız bir mucizeyi gerçekleştiririz. Mucize diyorum çünkü son 18 yıldır ligde son 10 haftaya girilirken sonuncu olan hiçbir takım ligde kalmamış.
               
Dilerim hakkımızda hayırlısı olur, esen kalın.

Hiç yorum yok: