2 Nisan 2013

Şafak:Lig Sonu

Daha önce de burada belirttiğim gibi sezon sonuna kadar Mersin İdman Yurdu maçlarının analizini yapmayı pek düşünmüyorum. Şu durumda gerçekten insanın yazası bile gelmiyor.

Eğer bir yerde " İdman Yurdu" adı varsa orada her zaman ihtimaller konuşulur ya, dün o %1'lik ihtimal de kalmadı. Olsun, zaten gerçekçi bakıldığında biz çoktan düşmüştük.

Buna rağmen sahada iyi oynayan bir Mersin İdman Yurdu gördük, verilmeyen penaltı ve adil olmayan kartları es geçmeyelim diyeceğim de şu dakikadan sonra bunları gündeme getirsek ne getirmesek ne. Güçlü bir lobimizin olmayışı ve sezon başından beri yapılan hakem hataları bir yana artık geriye kalan maçlar 0 ihtimalle formalite icabı oynanacak.

Dünkü maç, sahada oynana oyun,kartlar,verilmeyen penaltıyı bir kenara koyup esas konumuza gelelim:
Tribünler

Alt ligde kötü tribün yapılan günler oldu, hatta çok az kemik adamla tribün yapıldığı günler oldu ama dünkü tribün sayıyı da baz alırsak tam bir REZALET...

Biz bu takımın taraftarını etrafımıza anlatırken " iyi günde kötü günde" diye anlatmadık mı? Bu takımın taraftarı kötü günde bile gelir desteğini esirgemez demedik mi?

Ağır olacak ama bedava biletle tribüne giren adamın susmaya hakkı yok. Sen " Şeytanlar Grubu" ismini kullanıyorsan eğer bunun hakkını vermek zorundasın.

Dün "Kuzey Kale Arkası" tamamen rezillikti. Orada olan herkes sadece maçı seyretti göstermelik ara ara tezahürat girdi.

Keza "Güney Kale Arkası da" öyle. Onlar yine ara ara tezahürat girip Beşiktaşlıları susturmaya çalıştılar ama nafile.

Dün taraftardan utandığım sahne Bursa diye bağırıldığı andı. Yıllarda orada burada bizim kapasitemize erişeyemecek olan bazı takımların taraftarı Ads,Tarsus atkısı açtığında hep yadırgayan biz olmadık mı?

Bursa diye bağırmak bu tribünün ne hale düştüğünü gösteren en güzel resimdi aslında

Takımdan önce taraftarın küme düştüğünü geç görmüşüz biz.

Alın alt lige düşüyoruz, vurun,kesin hatta öldürün birbirinizi. Göstermelik de olsa 1 maç bile birleşemediniz, Tevfik Sırrır Gür'e gelen rakip takımlar 1 maç bile baskı hissedemedi..

Seneye en az 1 adana takımıyla maçımız var, bu tribünlerle mi derbi yaşatacağız insanlara?

Tek temennim şu ligin bir an önce bitmesi, başkan  ve yönetimin defolması.

Son olarak; Mersin'in ekmeğini yiyip, deplasman tribününde "Mersin Kümeye" diye bağıran karakter,şeref ve haysiyet yoksunları şu takımın düşmesine bir yandan da seviniyorum, çünkü artık 33 değil 34 maçı da televizyondan seyredip kendinize hala "Taraftar" demeye devam edeceksiniz.

Hiç yorum yok: