17 Haziran 2013

Bravo Mehmet Özdilek


Bu blogu takip edenler bilirler.. Hiç haz almam Mehmet Özdilek'ten ama bu konuda alkışı hak etti açıkçası. Hatırlarmısınız bilmiyorum ama Nurullah Sağlam göreve başladıktan hemen sonra, Kartalspor'u İstanbul'da 1-0 yendiğimiz maçtan sonra şöyle demişti: ''Tesis yoksa bende yokum!''

Sene 2011'in başlarıydı bu açıklama geldiğinde... O günden itibaren bir tek kazma vurulmadı tesisleşme adına. Hep siyasi açıklamalar geldi, başlıyoruz açıklaması geldi ama bir türlü başlanılamadı! Yapılamadı!

Arkadaşlar tesis yoksa futbolcu transfer etmekte yetiştirmekte çok zor! Artık devir değişti. Para elbette çok önemli bir faktör ama parayı bulmak adına futbolcu yetiştirip satmak daha önemli. Porto'nun son 10 yıldaki transfer geliri 363 milyon euro! Biz ise elimizdeki Joseph Boum'u pazarlamaktan bile aciz bir durumda ve tesisi olmayan bir kulüp konumundayız.

Gelelim asıl meseleye... Mehmet Özdilek bilindiği üzere Antalyaspor'la yollarını ayırdı. Boşta kalan teknik adama Karabükspor talip oldu. Hani deplasmanda oynadığımız maçta bize MİY kümeye diye bağıran güya kardeş bilinen kulüp! Neyse Amigo Tuncay Ağabey'in hatırını düşünerek Karabük faslını geçip asıl meseleye tekrar döneyim.

Mehmet Hoca geçen haftaki görüşmeden sonra Karabükspor'a ret cevabı verdi. Sebep olaraktan tesisleşmenin olmamasını gösterdi. Tesisi olmayan bir kulüpte çalışamayacağını belirtti. Alnından öpülecek bir davranış gösterdi. Şimdi Mehmet Hoca'nın açtığı yoldan diğer teknik adamlarda yürüse bu ülkedeki en büyük kanayan yara iyileşecek ama futbolumuzdaki sözüm ona kene teşbihli teknik adamlar var iken bu iş çok zor keza...

Mehmet Özdilek ret cevabı verir ama kariyerinde 20-30 küsür farklı takımda çalışmış teknik adamlar göreve tabir-i caizse hooop atlar. İşte bu olmamalı. Bizim yerli teknik adamlar bunu bir prensip olarak kabul görmeli. Tesisini yapmayan yada yapmak adına çaba sarf etmeyen takımlarla çalışmamalı.

Ben kendimi bildim bileli biz tesis inşaa etmeye çalışırız. Her sene aynı nakaratlar okunur durur. Ali Kahramanlı beyefendi de aynı nakaratları göreve geldiğinden beridir okuyor. Bu sezon bitireceklerine dair basından okumaya başladık yine. Lakin hala kazma dahi vurulmuş değil!

Bize de Mehmet Özdilekler lazım gibi...

Hiç yorum yok: