18 Haziran 2013

Transferler ve Kongre Öncesi


                Malumunuz eğer bir futbol organizasyonu yoksa futbolseverler için yaz mevsiminin tek karşılığı transfer ve yapılanma oluyor. Ligden düşmemizin kesinleşmesinin ardından yine burada kimlerin kalması gerektiğini kimlerin gitmesi gerektiğini yazmıştım. Benim en favori listemde

                 Ivan de Souza - Joseph Boum - Nduka - Raheem Lawal -Ben Yahia - Mitroviç vardı.

                Bu oyunculardan Mitroviç – Lawal – Ben Yahia ve Nduka’nın takımda kaldığı açıklanmıştı. Nereden bakarsanız bakın bu oyuncuların PTT 1.Lig düzeyi için yeterli olduğu fazlasıyla aşikar. Keza, Nduka’nın PTT 1.Lig’de neler yaptığını, neler yapabileceğini çok iyi biliyoruz. Takıma ikinci devre katılan Raheem Lawal’ın orta sahada pas organizasyonlarından ne denli katkı verdiğini hepimiz gördük, zira o gittikten sonra Adana Demirspor orta sahası fazlasıyla bocaladı.  Ben Yahia’nın ise bu takımda kalması şahsen beni fazlasıyla sevindirdi. Özellikle geçen seneki bu düşüşte katkısı olan oyunculardan biriydi. Lakin biz onun neler yaptığını Süper Lig’de ilk sezonumuzda gördük. Bu sene belki de onun kendini affettirme senesi olacak.

                Hakan Kutlu’nun bu kararda rol oynaması ve yapılan transferlerdeki etkisinin ne denki fayda sağladığını görüyoruz. Geçen senelerde hatırlarsanız transfer gündeminde oyuncuları dillendirip elinden kaçıran, transfer sezonunun bitmesine yakın oyuncu bulacağım diye emeklilik yaşına gelmiş futbolcuları getiren bir kulüp vardı.  Bu sene şimdiye dek Emrah Bozkurt, Kenan Şahin, Mahmut Temur transferleri yapıldı. 


                  Mahmut Temur için şu an konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum. Dünyanın en sıradan en vasat topçularının bile videolarda bir Messi, İniesta olarak göründüğünü biliyoruz. Fakat bu oyuncuyla fazla kulübün ilgilenmesi ve onu izleyenlerin yaptıkları yorumlar ciddi anlamda bu oyuncudan beklentileri yükseltiyor. Gelelim Emrah ve Kenan transferlerine. Ne yalan söyleyeyim, ben bu kulüpten böyle mantıklı transfer beklemezdim. Kenan Şahin ve Emrah Bozkurt’un Erciyes’te verdiklerini gördükten sonra yeniden şampiyonluk için kurulacak kadroya bu iki ismin alınması son derece isabetli bir tercih olmuş. Özellikle Emrah’ın kesinlikle PTT 1.Lig’in en iyi forvetlerinden biri olduğu görüşündeyim.  Şu anda transfer çalışmaları devam ediyor ve gündemdeki isimlerin çoğu bu takıma katkı verecek isimler.

                Gelelim kongreye… Göstermelik kongre desek daha doğru olur sanırım. Muhtemelen Kahramanlı tek aday olarak çıkacak ve yeniden başkan seçilecektir. Ona çok da kızmıyorum aslında. Düşünsenize onu sorgulayacak bir tane aday bile çıkmadı, çıkamadı. Sadece kendi gündemimizde yarattığımız Hüseyin Çalışkan ki onun bile 2 gün sonra yalanlandığını hepimiz duyduk.  Normal zamanda orada burada eleştirileri ardı arkasına sıralayan kesimler ne yönetimde ne de başkanlıkta bir koltuğa talip. Bu blogda yönetimi ve başkanı en fazla eleştiren birisi olarak soruyorum sizlere, daha 1 tane aday bile bu adamların karşısına çıkamıyorken bu adamların istediği gibi at koşturmasına kızmamız garip değil mi?

Türkiye’nin büyükşehirlerinden Mersin’de Mersin İdman Yurdu’na sahip çıkacak 1 tane başkan adayı çıkamıyorsa eğer yazıklar olsun bu şehirden ceplerini doldurup en ufak katkıyı veremeyenlere. Son olarak daha Mersin’deki adamın bile zar zor haberinin olduğu Akdeniz Oyunları başlıyor, hayırlı uğurlu olsun. Bu oyunlardan sonra gelecek yeni stat ve tesislerimiz de takımımıza hayırlı olsun, umarım altyapı konusundaki ilerleme çalışmalarının başlangıcı olur.

Esen kalın…

1 yorum:

Adsız dedi ki...

yazıyla alakasız olacak ama bu stadyum şehrin nasıl bi bölgesine yapıldı acaba bi bilginiz var mı ? gördüğüm fotolarda şehrin baya bi dışında gibi görünüyor da