19 Ağustos 2013

Ey Korkmayanlar!

Yazmayalı 40 günü geçmiş... Bu zaman zarfında gerçekten blogdan uzak kalmışım. Bir ara blog kadrosunu genişletmiştik ama onlarda modaya uyup tatil moduna girmişler. Ben onlar yazarlar ümidiyle ne transferlere değindim nede takım analizleri yaptım. Dediğim gibi onlarda tatil moduna girmiş olacaklar ki yazmamışlar...


Neyse sağlık olsun diyelim...

Fazla uzatmadan mevzuya girmek istiyorum. Sosyal medyadan takip eden arkadaşlar bilirler... Yaklaşık 1 yıldır süre gelen bir projem var. Şehirdeki bir boşluğu doldurma hevesindeyim. Sağolsun bu konuda yerel medyadan da değerli işverenler de destek oldular. En başta Rüstem Kaya Tepe beyefendi taşın altına elini koydu ve bize her türlü desteği sundu. Her hafta cuma günleri Kaya Bey'in yayın organları olan İçel TV, İçel Fm ve Mersin FM'de ortak bir yayın gerçeleştireceğim. Programımızın ismi ''Önlibero''. İsim babası sevgili Ali Ece abimiz. Kendisi de her türlü desteği verenlerden. Birde Ntvspor Radyo'dan ''Tandem'' programından Cüneyt Kaşeler abimiz. O'nun da bu konuda desteğini aldık. Teşekkürlerimi bu mecradan bir kez daha iletiyorum.

Program şimdilik 1 saat olacak. Duruma göre 2 saate kadar çıkarmayı planlıyorum. Konu çok aslında. O konuda hiç bir sıkıntım yok. Malum mevcut yönetim olsun, şehrin takıma ilgisizliği olsun bize yeterli doneleri fazlasıyla sunuyorlar. Hoş olmasa da...

Geçen hafta Macit Özcan Tesisleri'ndeki amatör sporculara malzeme dağıtım seronomisi sırasında programımıza startı verdik. İlk yayın bu hafta cuma akşamı olacak. Konumuz bu sezon akademi liglerine katılamayan Mersin İdman Yurdu'nu yönetenlerin zihniyetini ele almaktı ama altyapıdan söz aldığımız arkadaşlar nu konuda geçtiğimiz cumartesi günü bize kötü bir sürpriz yaptılar. Programa katılamayacaklarını çünkü altyapıdaki hocalarının buna müsaade etmediklerini şahsıma ilettiler. Yani bir yerde geleceklerini tehlikeye atmak istemediler!

Oysa onları korkutan zihniyetin kendi geleceklerini çaldıklarından hiç ama hiç haberleri yok! Çıkıp anlatacakları konular belki yarın gelecek nesilin kurtuluşu olabileceğini kestiremediler. Maalesef... Neyse onlarında canı sağolsun.

Ben her ne olursa olsun bu konuda bildiğim yoldan vazgeçmeyeceğim. Bu hafta şartları zorlayarakta olsa Mersin İdman Yurdu'nun akademik liglere katılamamasını, altyapı sorunlarını programımda ele alacağım.

Korkmayan ve özgürce düşüncelerini anlatacak yürekli insanlarla...

Hiç yorum yok: