23 Ekim 2013

Kriz Kapıda Değil Ensemizde!

Öncelikle şunu belirtmekte fayda görüyorum...

Bu blog kapanmadı inşallah kapanmayacak. Ben hayatta olduğum sürece azda olsa bir şeyler yazmaya devam edeceğim. Malumunuz bu aralar Önlibero Programı ve diğer çalışmalarımdan ötürü zaman kavramıyla aramız limoni. Yani yetişemediğim için blog da çok fazla yazma imkanım olmadı. Ama fırsat buldukça yazmaya devam edeceğim. Takip edenlerden keza Allah razı olsun.

Bu hatırlatma girişinden sonra dönelim asıl meseleye...

Takım pazartesi gününe kadar iyi gidiyordu. Ne olduysa pazartesi günü kara bulutlar üstümüze çöktü. Denizlispor mağlubiyeti görünürde olmayan bir çok sıkıntıyı gün yüzüne çıkardı. Kaptan Ali Tandoğan'ın maç sonunda yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar gerçekten çok acı acı beynimize kazındı. Takımda çok ciddi bir para sıkıntısı var. Oyuncuların birçoğu bırakın maaşlarını, maç başı paralarını, transfer döneminde imza attıkları peşinatları dahi alamamış durumda. Hakan Kutlu bu sezonu geçtim geçen sezonki alacaklarını dahi tahsil edemedi.


Personel desen ayları geçtim neredeyse senesi doldu maaş alamadılar. Başkan yalnız başına didinip duruyor. Elini cebine atan hiç bir yönetici yok. Takım üst üste 4 hafta galip gelince hemen protokol tribününde gövde gösterisi yapanlar iş eli cebe atmaya gelince casper misali kayboluyorlar.

Çok büyük paralara kurulmayan bu kadro ligin tozunu atarken asli görevini yapmayan işgüzarlar yüzünden belki de koca bir sezon heba olacak. Bu pazar Demirspor maçından sonra büyük ihtimalle bazı önemli kararlar alınacak. Takımla yollarını ayıracak bir çok isim olacak. Şuanda takıma sıcak para girişi olması lazım ama bir lira gelir olmadığı gibi borç dağlar kadar büyüyor...

Geçen sezon bir çok oyuncunun isyanına neden olan maddi kriz bu sezonda yakamızı bırakmadı. Bu gidişlede bırakacak gibi değil. Bakan desteğini çekti çünkü seçim yaklaşıyor paralarını harcayacakları mecra belli. Vali, belediye şuan için hiç bir şey yapmıyorlar. Taraftar desen desteğini kesti. Kombine satışı 18'de kaldı. Stat geliri sıfır noktasında. Tv geliri, iddaa gelirlerinin yeri yurdu yok. Başkanında artık elini cebine atacak durumu kalmadı. Yani halimiz şuan için anlatamayacak kadar sıkıntılı bir durumda.

Pazar günü Demirspor derbisine çıkacağız. Şuan için oyuncular çok sıkıntılılar ama aslan gibi mücadele etmeye hazırlar. Hepsi çok karakterli insanlar. Takım gerçekten tam bir aile olmuş. Kendi aralarında sıkıntılarını çözüyorlar ve dışarı hiç bir şey yansıtmıyorlar. Ama dönüp içlerine baktığınızda maddi krizden ötürü çok sıkıntılılar. Geçen sezonki oyuncu grubu olsaydı şu sıralar çoktan basında manşet olmuştuk ama bu sezonki oyuncularımızda böyle bir isyan şimdilik söz konusu değil. Ama yarının ne getireceğini kimse bilmiyor.

Şimdilik bu kadar yazıyorum çünkü oyuncu arkadaşlara ve Hakan Kutlu'ya söz verdim. Daha fazlasını dile getiremiyorum ama şimdilik... Demirspor maçından sonra her şeye hazırlıklı olalım!..

Hiç yorum yok: