15 Haziran 2013

Eren Tozlu: Süper Lig Çok Farklı!

Akdeniz Oyunları, yeni statdı derken gündem epey yoğun. Birde bunların yanında küme düşmenin verdiği mutsuzluk... Atamadım hala kafamdan bu sezonu... Arada güzel işlerde çıkarmadık değil hani. Eren Tozlu ile kısa ama güzel bir söyleşi yaptık...

Sevgili Eren, formasını giydiğin takımın Mersin İdman Yurdu bu sezon küme düştü. Sen hem kendi performansını hem de genel olarak takım performansını nasıl değerlendiriyorsun?

Sezon başında transfer olduğumda takımın büyük işler başaracağına inanıyordum. İsim olarak çok iyi transferler yaptık ama sezonu istediğimiz noktada bitiremedik. Benim açımdan da verimli bir yıl olduğu söylenemez, yeteri kadar takıma katkı sağlayamadım.

Bu sezon 3 farklı teknik adamla çalıştın. Ortadaki başarısızlığın bir sebebi de bu olabilir mi?

Evet, bu sezon 3 farklı hocayla çalıştık. Her birinin oyun anlayışı farklıydı ve bir türlü istediğimiz istikrarı sağlayamadık. Başarısızlığın nedenini sadece hocalara yüklemek yanlış olur. Biz futbolcular olarak yeterli performansı gösteremedik.

Sezon başında transfer döneminin son dakikalarında transferin gerçekleşti. Hatta Nurullah Sağlam’ın bizlere anlattığına göre son ana kadar sana başka bir takım bile aranmış. Neler yaşadın o günlerde?

Transfer döneminin başlamasıyla birlikte takıma katılmıştım ama transfer döneminin bitmesine saatler kala lisansım çıktı. Nurullah Sağlam’ın da dediği gibi son dakikaya kadar lisansım çıkmadığı için takım aradık. Eski kulübüm Giresunspor’a yetiştirme bedelim son gün yatınca transferim gerçekleşti.

Süper Lig tecrübesi farklı
Geçen sezon 1.Lig’de gol kralı oldun. Bu sezon ise çok fazla forma şansı bulamadın. Gelişimin açısından bunu bir sorun gibi görüyor musun?

Hayır görmüyorum. Yeteri kadar forma şansı bulamadım ama Süper Lig tecrübesi yaşadım. Bunun da kariyerim açısından ilerleyen sezonlarda bana katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Süper Lig’de PTT 1.Lig arasında ne farklar görüyor, bir golcü için Süper Lig’in zorlukları neler?

Her iki ligin de ayrı zorlukları var tabi ama Süper Lig daha farklı yabancı oyuncuların fazla oluşu, oyun bilgileri olsun Avrupa deneyimi yaşamış oyuncuların olmaları Süper Lig’i farklı kılıyor. Bank Asya’da daha çok mücadeleye dayalı futbol oynanıyor.

Sana göre başarıyı getiren faktörler nedir?

Başarıyı getiren faktörler çalışmak ve özgüven…
Peki gelelim takımda ki geleceğine. Bildiğim kadarıyla Hakan Kutlu takımda önümüzdeki sezonda takımda devam ederse seninle çalışmak istiyor. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
Tabii ki bende Hakan Kutlu hocamla yeni sezonda da çalışmak isterim. Lig henüz yeni bitti ve ilerleyen zaman zarfında her şey açıklığa kavuşur.

En uçta daha rahatım
Sahadayken hangi mevkide kendini başarılı görüyorsun?

Bu sene daha çok kanatlarda görev aldım ama benim asıl mevkim ve kendimi en rahat hissettiğim yer santrfor mevkisi…

Bu zamana kadar çalıştığın hocalardan senin üzerinde büyük emekleri olduğunu düşündüklerin kimler?

Bütün çalıştığım hocalarımın hemen hepsinin bende emeği oldu ama özellikle isim vermem gerekirse Erhan Altın, Nurullah Sağlam ve Levent Eriş ön plana çıkan isimler.

Takımda en iyi anlaştığın oyuncular kimler? Antrenman ve maçlar dışında boş kalan vakitlerini nasıl değerlendiriyorsun?

Takımda herkesle aram çok iyiydi hepsi karakterli ve iyi insanlardı ama en iyi anlaştığım arkadaşım Tanju Kayhan, Can Erdem ve Serkan Yanık’tı. Onlara buradan bir kez daha selam gönderiyorum.

Peki Eren… Her şey için Hayatım Futbol Dergisi adına sana teşekkür ediyorum. Umarım önümüzdeki sezon her şey istediğin gibi olur. Sana şimdiden başarılar dileriz.

Güzel ve iyi temennileriniz için ben de size teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar…