24 Eylül 2013

Mehmet Yıldız'ın Koşusu...

''Gidemediğin yer senin değildir.''
Henüz 6. haftayı geride bırakıyoruz ama çok önemli bir 3 puanı aldık evimize dönüyoruz...
Mehmet Yıldız gibi elimizde çok değerli bir isim var. Bu adam bize eminim ki şampiyonluğu getirecek. Zaten şampiyon olamazsak oturup şapkayı önümüze koyup halimize ağlamamız lazım.

Neden mi?
Bu kadro bu ligin en kaliteli kadrolarından. İlk üç kadrodan biri bizde. Elimizde çok önemli isimler var. Bize tek lazım olan unsur ''takım havası'' yaratmaktı... dünkü atılan son dakika golü getirdi.

Şampiyonluk virajlı bir yoldur. Bazı virajları geçmek sizi rahatlatır, morallendirir. Son dakika golleri de böyledir. Dün biz en önemli rakiplerimizden birini son dakika golüyle hemde deplasmanda yendik.

Bazı hatalarımız yok mu?

Maalesef sürekli gündemde tuttuğumuz tandem olayımız dün yine sahnedeydi. Özellikle yediğimiz ilk gol çok talihsizdi. Mahmut Bezgin'in ters elini kullanamayışı bu sezon başımızı epey ağrıtacak. Birde Mahmut'ta çok hızlı bir düşüş var ki kaleci antrenörümüz Ganhcev'e bu konuda çok büyük iş düşüyor.

İkinci gol ise tam bir bek hatası. Anıl'ın savunduğu sol kanat resmen rakip için koridor oldu. Soldan gelen ortaya ters kademeye giremeyen ve rakibini kaçıran sağ bek Ali Tandoğan'ın hatası goldeki en büyük etkendi. Efe-Mitrovic ikilisi hava toplarında etkili fakat araya atılan toplarda çok büyük zafiyet gösteriyorlar.

Maçta güzel ve önemli detaylarda vardı bizim için...

En önemli detay takımın Laval'sız oynaması. Fikstür avantajımızı iyi kullandık ve zayıf K.Maraşspor karşısında Laval'ın yokluğunu Ben Yahia ile doldurduk. Bu maçta daha iyi gördüğüm Ben Yahia'da ayağındaki pası atmış. Sahada hem ruhu hemde kendisinin olması bizi farklı kılan unsurlardan...

Maçtaki en can alıcı detay ise; Güven'in golünde Mehmet Yıldız'ın yaptığı ters koşu. Mustafa Sarp'ı alıp götürmese Güven belkide gol vuruşunu yapamayacaktı. Golde Güven'i ne kadar alkışladıysak en az Mehmet Yıldız'ı da o kadar alkışlamamız lazım.

Murat Ceylan'ı da es geçmeyelim. Zira O, bu takımın kahramanı. Küçük boyuna rağmen sahada çok büyük işler yapıyor. Kırmızı Şeytanlar'a buradan bir isteğimi iletmek istiyorum: Tribünde çok acil bir şekilde Murat Ceylan için koreografi yapmanız lazım. Bu oyuncuyu onurlandıracaktır. Bunu lütfen es geçmeyin.