14 Ekim 2016

Siftah...


Aslında proje bana 2012 yılında gelmişti... Konseptin ana teması süper lig maçlarının yorumlanması ve haftanın gelişen olaylarının analizlerini yapmak üzerineydi. Yayın mecrası olarak radyo düşünülmüştü ama sonrasında gelişen olaylar hem konseptin hem de yayın platformunun değişmesine yol açtı. Akabinin de programın isim telaşı başladı. Sağ olsun Ali Ece beni kırmadı ve bu soruna çözüm buldu. Önlibero...

Program ismi tamamdı, yayınlanacak kanal tamamdı lakin çağın gereksinimi değişmişti. Eskiden elle gösterilen evlerde bulunan uydu platformu şimdilerde hemen her yerde boy gösteriyordu. Bizde ise durum farklıydı. İçel Tv'de program yapacaktık ama kanal karasal yayın yapıyordu. Teknoloji çağındaydık ve kitlelere ulaşmak çok zor değildi lakin karasal yayın yapan bir kanalda işimiz pek kolay görünmüyordu. Önceleri sosyal medyadan adımızı duyurmaya çalıştık. Derdimiz para kazanmak ya da maddi getirilerle alakalı değildi. Sevgili Vedat Serin'le bir yola çıkmıştık ve şehrimizde futbolun konuşulmasını istiyorduk.

2013 Eylül'ün de başladık bugünlere geldik. Kimleri ağırlamadık ki... Levent Arıkdoğan, Nasır Belci, Vedat Yüksel, Mehmet Nacir, Volkan Toslak, Hasan Çadırcı, Esat Durak, Hüseyin Çalışkan daha aklıma gelmeyen bir çok isim. Vedat Serin'le başladık sonrasında kadro değişti bugün Muharrem Çağatay ve Mahmut Altunbakır'la yolumuza devam ediyoruz. Zaman bize Mersin İdman Yurdu'na iki yönetici transfer ettirdi. Muharrem abi Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü, Mahmut abi ise kulübün altyapı koordinatörü oldu. Ve Önlibero'da değişmeyen tek şey Mersin İdman Yurdu ve Mersin'in futbolunu konuşmak oldu.

Ve dün bir telefon geldi. Arayan Erdemli Belediyesi Basın Sorumlusu sevgili Adem Bey'di. Bizi Erdemli Belediyesi'nin gelenekselleşen ödül törenine davet etti. Bölgede yayın yapan spor programları içinden Önlibero'yu ödüle layık görmüşler. Ödüle layık görülmek çok güzel de esas güzellik bu ödüle bizi layık gören jürinin akademisyenler ve basın emekçileri gibi değerlerden oluşması. Yani öyle rica ve maddi güçle alınan ödüllerden değil... Tamamen alın teri!

Davet bize dün ulaştı. 3 günlük bir program hazırlamışlar. Bugün akşam 19:00 itibariyle başlıyor pazar günü saat 12:00 itibariyle sona eriyor.  Bu akşam Erdemli Klikya Otel'de Yeni Medya ve Nitelik Sorunu üzerine bir çalıştay olacak. Cumartesi günü de Erdemli Kültür Merkezi'nde CNN Haber Sunucusu Gazeteci Burak Törün'ün söyleşisi olacak.. Akşam saat 21.00 itibariyle Barbarossa Otel'de ödül töreni gerçekleşecek. Bizde 4. yılımıza girerken ilk ödülümüzü kısmetse orada alacağız. 

Hiç yorum yok: